Tombul yanak nasıl düzelir?

Baha_1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlarım abilerim size bir sorum olacak. Ben 14 yaşındayım boyum 1.83 kilom 68 ama nedense yanaklarım çok tombul. Yüz hatlarım belli bile değil bırakınca bildiğiniz yüzüm yuvarlak oluyor. Full tombul oluyorum fotoğraf çekinemiyorum öz güvenim yok. Önceden 3, 4,5. sınıflarda kilom ile çok dalga geçtiler ve diyet sayesinde 15 kilo civarı verdim ama insanlar kötü bir gözle yani dalga geçeceklermiş gibi bakıyorlar. Bazen de geçiyorlar. Yani bu neden olur nasıl geçer? Biraz uzun yazdım ama kusura bakmayın:))

Merhaba, arkadaşlarım abilerim size bir sorum olacak. Ben 14 yaşındayım boyum 1.83 kilom 68 ama nedense yanaklarım çok tombul. Yüz hatlarım belli bile değil bırakınca bildiğiniz yüzüm yuvarlak oluyor. Full tombul oluyorum fotoğraf çekinemiyorum öz güvenim yok. Önceden 3, 4,5. sınıflarda kilom ile çok dalga geçtiler ve diyet sayesinde 15 kilo civarı verdim ama insanlar kötü bir gözle yani dalga geçeceklermiş gibi bakıyorlar. Bazen de geçiyorlar. Yani bu neden olur nasıl geçer? Biraz uzun yazdım ama kusura bakmayın:))

Sakız çigneyebilirsin.

Yağlı şeyler yeme, kiloyla pek alakası yok bu işin. Yemene dikkat edip sporunu yaparsan yüz de ister istemez zayıflamaya başlıyor. Bizim ailede öyleydi. Herkes genetik işte yüzümüz tombul derdi ama ben saçma bulurdum sonuçta o da bir doku, parça, nasıl genetik olsun ki? Sağlığıma dikkat ettim protein ağırlıklı beslendim sporumu yaptım şu an yüzümdeki kemikler net şekilde belirgin, genetik falan da değil. Sakız çiğneme tavsiyesi falan 2009'lu yıllarda kaldı, hiçbir etkisi olmaz boşuna yorma kendini.

Geri
Yukarı