Top benim bir parçam olmalı mı yoksa kas mı çalışmalıyım?

Topun da senin bir parçanmış gibi davranman güzel bir şey ama kas da önemli bir etken. Ayak kaslarını da geliştirmen için "bisiklet, IP atlama, rampa yukarı topuklarını yere dokunmadan koşmak ve parmak ucunda squat" en etkili yöntemlerden birisi. Squat kalçanı toplar ve kasları sıkılaştırır. Tavsiye ederim.
Son olarak da kas demişken şuraya bu abimizi bırakalım, sonuçta kas deyince insanın aklına gelen futbolculardan.Eki Görüntüle 664165

Sabahları bulgarian split squat ve normal squat yapıyorum 15 kg ağırlıklarla fakat duyduğuma göre parmak ucu squat sakatlığa sebep oluyormuş. Bunları yaptıktan sonra Online dersler başlıyor onlar bitince IP atlıyorum akşama doğru da futbol oynuyorum. Bacaklarım kaslı zaten ama daha sıkı ve az yağlı olmaları için sıkı çalışıyorum.

Sabahları bulgarian split squat ve normal squat yapıyorum 15 kg ağırlıklarla fakat duyduğuma göre parmak ucu squat sakatlığa sebep oluyormuş. Bunları yaptıktan sonra Online dersler başlıyor onlar bitince IP atlıyorum akşama doğru da futbol oynuyorum. Bacaklarım kaslı zaten ama daha sıkı ve az yağlı olmaları için sıkı çalışıyorum.

Sakatlık yaşattığını biliyorum, topuklarını fazla kaldırırsan sakatlık problemi yaşarsın. Fitness'a giderken bacak çalıştığım programda vardı parmak ucunda squat, topuklarını yarım santimetre kaldırsan yeter, yani 5mm falan

Sakatlık yaşattığını biliyorum, topuklarını fazla kaldırırsan sakatlık problemi yaşarsın. Fitness'a giderken bacak çalıştığım programda vardı parmak ucunda squat, topuklarını yarım santimetre kaldırsan yeter, yani 5mm falan.

Teşekkür ederim. Dediğin şeyin yanına ekstra olarak bunu da yapmaya başladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Patlayıcı kuvvet çalış futbol,basketbol vb. sporların en önemli noktası patlayıcı kuvvettir.

Aletsiz yapabilir neden yapmasın ki ?

Kollar başın arkasındayken yapabilir, o bile bir yerden sonra zorluyor.

Kollar başın arkasındayken yapabilir, o bile bir yerden sonra zorluyor.
Hocam olayı zorlaştırmaya gerek yok squatı eller arkada olmasada doğru hareket formunda yapmasında sakınca yok aksine faydası olur.14 yaşında olması squat yapmasıına engel değil.Zaten ağırlıksız squat yapa yapa artık zor gelmemeye başlar o zaman da başka alternatif düşünür.

Hocam olayı zorlaştırmaya gerek yok squatı eller arkada olmasada doğru hareket formunda yapmasında sakınca yok aksine faydası olur.14 yaşında olması squat yapmasıına engel değil.Zaten ağırlıksız squat yapa yapa artık zor gelmemeye başlar o zaman da başka alternatif düşünür.

Cevabı yanlışıkla sana atmışım kusura bakma :D Aletsiz olmaz diyen arkadaşa söyleyecektim :D

Geri
Yukarı