Top sektirememek

Top sektirmeyi boşverin önemsiz. Maç sırasında zaten 100 150 kere top sektirmenize izin vermez karşı takım. Pas ve şut çalışın.

Aslında evet önemli bir konu değil ama ruhumda mükemmelliyetçilik var ve bu durum beni çok fazla sinir ediyor. Dediğiniz antrenmanı yapacağım. Futbola tam olarak başlayalı 2 ay falan oluyor.

Bence önemsiz değil evet maç esnasında top sektirmeyeceksiniz, top sektirebilmenin önemi bu değil. Bir duayen değilim, eminim bu yorumları yapanlarda değiller. Top sektirebilmenin, top kontrolüne etkisi vardır. Havadan gelen topları ayak ile rahat kontrol edebilmeni ve rahat yönlendirebilmeni sağlar. Ayak tekniğini, bilek kontrolünü geliştirir. Bence gereksiz gözüyle bakma. Boş vakitlerinde çalışabileceğin bir hareket. Uzun sayılarda top sektirememek demek topun dengesini sağlayamamak demek o yüzden bir noktadan sonra düşer. Alıştığın sayıların üstüne çıktığın zaman bacağın yorulmaya başlar. Yorulması demek ise geliştirmeye ihtiyacın olduğunu gösterir.

Güzel bir video bırakayım. 0.58 saniyedeki top kontrolüne dikkat çekmek isterim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bence önemsiz değil evet maç esnasında top sektirmeyeceksiniz, top sektirebilmenin önemi bu değil. Bir duayen değilim, eminim bu yorumları yapanlarda değiller. Top sektirebilmenin, top kontrolüne etkisi vardır. Havadan gelen topları ayak ile rahat kontrol edebilmeni ve rahat yönlendirebilmeni sağlar. Ayak tekniğini, bilek kontrolünü geliştirir. Bence gereksiz gözüyle bakma. Boş vakitlerinde çalışabileceğin bir hareket. Uzun sayılarda top sektirememek demek topun dengesini sağlayamamak demek o yüzden bir noktadan sonra düşer. Alıştığın sayıların üstüne çıktığın zaman bacağın yorulmaya başlar. Yorulması demek ise geliştirmeye ihtiyacın olduğunu gösterir.

Güzel bir video bırakayım. 0.58 saniyedeki top kontrolüne dikkat çekmek isterim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam, konuyu açan arkadaş gibi benim durumumda, iyi civarda top sektiririm,orta açabilirim,iki ayağımı da kullanabilirim,hızlı koşuyorum ama yokuş koşarken hemen yoruluyorum koşu hızımı geliştirmem lazım ama nasıl yapabilirim bilmiyorum,futbol hakkında tüm bilgileri araştırıyorum, not ediyorum, tüm konuları yazdım futbolla ilgili kağıda onu dosya haline getirdim , çok iyi oluyor. futbol tarihi hakkında yardımcı oluyor , futbola ilgim çok ,futbol hastasıyım 5 yaşından, küçüklükten beri. Profosyonel futbolcu olmak istiyorum hocam , sıkıntılı bir küçüklük geçirdim, hala da öyle. O yüzden beni idmanlara götürecek, ilgilenecek biri olmadı kulüplere götürecek, yok maalesef 16 yaşındayım, beden egitimi öğretmeni iyi oynuyorsun ama senden futbolcu olmaz diyor bana, okuluna bak diyor, ama işsiz kalacağımızı söylemiyor ileride , eğitim sisteminin kötü olması ve kayırmacılık yüzünden uyuyamıyoruz. Tavsiyeleriniz nelerdir hocam. Yüce Allah sağlık, sihhatinizi eksik etmesin, Yüce Allah tüm müminlerin ve tüm herkesin hedeflerini gerçekleştirmesinde yardımcısı olsun .

Yeni konular

Geri
Yukarı