Topla birlikte nasıl hızlı koşulur?

ruzgaar

Decapat
Daha fazla  
Selamlar hızı gayet iyi olan biriyim ama iş topu sürerek bunu yapmaya geldiğinde çok hızlı olamıyorum. Böyle topla koşarken çalım falan atmadan kontra atak attığımızda falan daha hızlı koşmak için topu nasıl sürmeliyim ayağımdan çok açarak mı az açarak mı?

Topu ayağından aşacaksın ileri doğru sprint tarzında yükleneceksin bu şekilde hızlı gidebilirsin başka da yok zaten futbolda.

Selamlar hızı gayet iyi olan biriyim ama iş topu sürerek bunu yapmaya geldiğinde çok hızlı olamıyorum. Böyle topla koşarken çalım falan atmadan kontra atak attığımızda falan daha hızlı koşmak için topu nasıl sürmeliyim ayağımdan çok açarak mı az açarak mı?

Bu yanındaki adama göre değişir eğer adam kalıplı biriyse omuz atıp yıkıcağını düşünmüyorsan hızlı koşmalısın fakat kendine güveniyorsan kafanı kaldırıp az açarak boş adam aramalısın, ayağının dışı ile sür ki topu top ayağına yapışsın.

Önünde topu açacak kadar boş alan varsa ve hızına güveniyorsan bu durumda dediğin gibi yapmalısın.
Fakat öbür türlü ayağına ne kadar topu yakın tutarsan, bir de bileklerine hakimsen daha iyi olacaktır.

Bu işi şuanda en iyi yapan Mbappe diyebiliriz. Videolarını izleyerek fikir sahibi olabileceğini düşünüyorum. Hızlı mesafe katetmek için sadece hızlı olmak yetmez. Doğru ekipman (ayakkabı), kondisyon, denge, koordinasyon vs gibi şeylerde önemli.

Eğer dengeniz iyiyse aralardan kolayca sıyrılabilecek bir yapınız varsa çok açmamanızı tavsiye ederim fakat dengeniz çok iyi değil top hakimiyetinizde biraz zayıfsa topu açarak hızınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı