Topladığım bilgisayarda neler eksik?

Yigitkmv

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, kendime yakın zamanda internetten bir bilgisayar topladım. Eksik olan şeyler neler?, ve çalışır mı ?

Sistem:
İşlemci: Core i9 9900K.
Grafik kartı: ASUS ROG STRIX RTX 2080 Ti OC Gaming.
Anakart: MSI MEG 2390 ace.
RAM: Corsair 16 GB 3600MHz.
Kasa: Sharkon tg 6
PSU: Be Quiet 750W straight Power 11.
Bellek: 500GB SSD SanDisk Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki, bazı videolarda bilgisayara ses kartı da takılıyor. Onu hala anlayamadım. Benim de almam gerekiyor mu sesi duyabilmek için?
Hayır, anakartınızın içinde zaten ses kartı bulunuyor. Ekstradan ses kartı takanlar ise daha kaliteli bir ses almak istedikleri için takıyorlar.
Neden 9900K almak istiyorsunuz? Geliştirmeye önü kapalı bir sistem.

Peki, bazı videolarda bilgisayara ses kartı da takılıyor. Onu hala anlayamadım. Benim de almam gerekiyor mu sesi duyabilmek için?
Anakartların içerisinde dahili bir ses kartı vardır. Profesyonel işler yapmayacaksanız almaya gerek yok. Ayrıca bence anakart biraz düşük kalmış. Ayrıca o depolamanın da yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Hayır, anakartınızın içinde zaten ses kartı bulunuyor. Ekstradan ses kartı takanlar ise daha kaliteli bir ses almak istedikleri için takıyorlar.
Neden 9900K almak istiyorsunuz? Geliştirmeye önü kapalı bir sistem.
Sistemimi ileride geliştireceğimi sanmıyorum. Fiyat ve performans olarak bana uygun 9900k buldum.

Anakartın ses chipseti Realtek ALC1220 ve bir ev kullanıcısı için gayet yeterli ve iyi performans verecektir.

Son düzenleme:
Merhaba, kendime yakın zamanda internetten bir bilgisayar topladım. Eksik olan şeyler neler? Ve çalışır mı?

Sistem:
İşlemci: Core i9 9900K.
Grafik kartı: ASUS ROG STRIX RTX 2080 Ti OC Gaming.
Anakart: MSI MEG 2390 ace.
RAM: Corsair 16 GB 3600MHz.
Kasa: Sharkon tg 6
PSU: Be Quiet 750W straight Power 11.
Bellek: 500GB SSD SanDisk Pro.

Bütçenizi belirtin toplayalım olmamış gibi bu sistem sanki.

Geri
Yukarı