Topladığım R5 5600X - GTX 1660S sistem nasıl?

PoliJya

Centipat
Yer
İstanbul
Öncelikle selam, yeni bir sistem topladım fakat, herhangi bir uyumsuzluk, darboğaz var mı veya değiştirmemi istediğiniz parça var mı diye merak ettim.
Not: Ekran kartının 1660 Ti olmasının sebebi yeni sistemime kısa bir süre takacağım daha sonra değiştireceğim sadece sorun olur mu diye merak ettim.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...dr4-cl16-kf432c16bba-8-fiyati,1341840232.html 2X.

Öncelikle selam, yeni bir sistem topladım fakat, herhangi bir uyumsuzluk, darboğaz var mı veya değiştirmemi istediğiniz parça var mı diye merak ettim.
Not: Ekran kartının 1660 Ti olmasının sebebi yeni sistemime kısa bir süre takacağım daha sonra değiştireceğim sadece sorun olur mu diye merak ettim.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...dr4-cl16-kf432c16bba-8-fiyati,1341840232.html 2X.

Gtx 1660s yerine rx 6600 de bakabilirsiniz, daha ucuz ve daha iyi.

Hocam onun yerine 3060 alacağım, maalesef NVIDIA taraftarıyım peki sistem eski parçayla düzgün çalışır mı?
Nasıl eski parçayla? Benim önerim 6600 alın zaten değiştireceksiniz, memnun kalırsanız kullanırsınız zaten 3060 ile aynı performansı veriyor.

Nasıl eski parçayla? Benim önerim 6600 alın zaten değiştireceksiniz, memnun kalırsanız kullanırsınız zaten 3060 ile aynı performansı veriyor.

Hocam eski parçayı bir süre yeni sisteme takacağım, daha sonra yeni ekran kartı alacağım darboğaz veya herhangi bir sorun olur mu?

Biraz daha bütçeyi zorlayıp DDR5 bir sistem tolarsaniz ileriye dönük olur diye düşünüyorum.

Evet mantıklı ama, bütçeyi zorlayamam maalesef.

Hocam eski parçayı bir süre yeni sisteme takacağım, daha sonra yeni ekran kartı alacağım darboğaz veya herhangi bir sorun olur mu?

Evet mantıklı ama, bütçeyi zorlayamam maalesef.
Ti şuan elinizdeyse 6600 almaya gerek yok, çok sorun olacağını sanmıyorum grafikleri maxlarsanız daha iyi olur. Anakartı B550m DS3H bakın daha iyi diyorlardı.

Hatta 5600x ile 5600 neredeyse aynı performansı veriyor, 5600x overclock edilmiş 5600 gibi bir şey. Oradan kısıp rami 16 yapabilirsiniz. Ram 16ymış zaten onun yerine şu da olur:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı