Topladığım Ryzen 3500X nasıl?

Bütçe
6200 TL

Jacksavoretti

Centipat
Herkese merhaba forumda yeniyim. Bilgisayar topladım ve bu konularda iyi olanlar nasıl diye kontrol edebilir mi? Genel olarak oyun oynayacağım fakat Ultra bir şeye de ihtiyacım yok. Bu arada genel olarak hikayeli oyunları severim mesela Witcher serisi gibi.

1591210942620.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU giriş seviye bir kalitede ve sertifikası bulunmuyor. Kasa daha iyi bir şey seçilebilir.
Anakartı B450M S2H model seçilse daha iyi olur.

PSU olarak bunu tercih edin: Corsaır Cp-9020171-eu Vs550 550 Watt 80 Plus Whıte Certıfıed Psu - n11.com

Kasa olarak da bu: Zalman N3 Mid Tower Kasa Siyah Psu Yok - n11.com

SSD: Kingston 240GB HyperX Fury Sata 3 SSD Disk KC-S44240-6F | Trendyol

İşlemci olarak da 3600 alınabilir: Amd Ryzen 5 3600 3.6 Ghz Am4 35 Mb Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri

100 TL fark var arada. 100 TL farkla 6/12 almaya değer. Zaten dediklerimi alırsanız 100 TL fark da olmuyor.

Sisteminizi inceledim. Parçalar dengeli gözüküyor. Tavsiyem rtx2060 sistem toplamanız yönünde. Sistemin kalbi ekran kartıdır. Diğerleri çok etkilemez ama ekran kartında ucuza kaçmayın, sizi uzun yıllar götürecektir. 2020 yılı itibari ile, 16 gb ram, ve rtx 2060 dışında sistem önermiyorum. Oyunlar çok sistem gerektiriyor artık.

Ekran kartında zaten ucuza kaçılmamış. 1080P oynayacak adam için 1660 SUPER gayet iyi.

Sizin mantığınız yanlış, gidip ekran kartına basıp neden diğer parçaları düşürsün? Arkadaşın bütçesi belli ve o bütçeye o toplanıyor. RTX 2060 giriş seviye bir kart değil. Minimum onu baz almanız yanlış.

Sistemin kalbi ekran kartı falan da değildir. PSU olmadan hiçbirisi çalışmaz.

Mouse olmadan da sistem çalışmıyor sizin mantığınıza göre sistemin kalbi mouse. Gereksiz polemiklere girmeyeceğim, arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyorum. Oyun odaklı sistemler için rtx 2060 altı kartlar üzecektir. en kötü 1660ti alması lazım onada gerek yok fiyat farkı çok az. İnsanların parası boşa gitmesin diye uğraşıyoruz. Tercih kendisinin ben tecrübelerimi paylaşıyorum.

Sinerji sitesinden alacağım o yüzden başka siteden almak istemiyorum
PSU giriş seviye bir kalitede ve sertifikası bulunmuyor. Kasa daha iyi bir şey seçilebilir.
Anakartı B450M S2H model seçilse daha iyi olur.

PSU olarak bunu tercih edin: Corsaır Cp-9020171-eu Vs550 550 Watt 80 Plus Whıte Certıfıed Psu - n11.com

Kasa olarak da bu: Zalman N3 Mid Tower Kasa Siyah Psu Yok - n11.com

SSD: Kingston 240GB HyperX Fury Sata 3 SSD Disk KC-S44240-6F | Trendyol

İşlemci olarak da 3600 alınabilir: Amd Ryzen 5 3600 3.6 Ghz Am4 35 Mb Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri

100 TL fark var arada. 100 TL farkla 6/12 almaya değer. Zaten dediklerimi alırsanız 100 TL fark da olmuyor.
Sinerji sayfasından alıyorum o yüzden başka siteden almak istemiyorum PSU olarak coolermaster markasını önerir misiniz?? ve Anakart hakkında o dediğin anakart bi alt model değil mi? niçin onu dediniz meraktan soruyorum.

Sisteminizi inceledim. Parçalar dengeli gözüküyor. Tavsiyem rtx2060 sistem toplamanız yönünde. Sistemin kalbi ekran kartıdır. Diğerleri çok etkilemez ama ekran kartında ucuza kaçmayın, sizi uzun yıllar götürecektir. 2020 yılı itibari ile, 16 gb ram, ve rtx 2060 dışında sistem önermiyorum. Oyunlar çok sistem gerektiriyor artık.
Beyefendi 6 bin bütçem var nasıl rtx 2060 alayım yapmayın allah aşkına ve bence o kadar yüksek bir ekran kartına ihtiyaç yok seçtiğim ekran kartı yeterli diye düşünüyorum hem daha monitör falan alacağım o kadar para harcayamam ekran kartına

Beyefendi 6 bin bütçem var nasıl rtx 2060 alayım yapmayın allah aşkına ve bence o kadar yüksek bir ekran kartına ihtiyaç yok seçtiğim ekran kartı yeterli diye düşünüyorum hem daha monitör falan alacağım o kadar para harcayamam ekran kartına
2800 liraydı, geçen hafta incehesap cuma indirimlerini takip etmenizde fayda var. Gerekirse işlemciyi r5 2600 yapabilirsiniz.

6000 liranın altında rtx 2060 sistem;

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı