Toplama bilgisayar açılmıyor

Anakart'ı bozduğunuzu sanmıyorum öyle kolay kolay olmaz o. :)

Hocam her şeyi sökün. Sadece güç kaynağı ve anakart kalsın. Sadece güç kaynağından anakarta gelen 24 pini takın ve çalıştırmayı deneyin.
Tamamdır deniyorum simdi dediğinizi
Hocam Allah tuttuğunuzu altın etsin dediginizi yaptım kısa devre ile açıldı şuan sadece 24 pinlik kablo bağlı o kadar sorun şuan anakartta ve güç kaynağında sıkıntı olmadığını öğrendim sizce sorun nerede hocam

Hocam Allah tuttuğunuzu altın etsin dediginizi yaptım kısa devre ile açıldı şuan sadece 24 pinlik kablo bağlı o kadar sorun şuan anakartta ve güç kaynağında sıkıntı olmadığını öğrendim sizce sorun nerede hocam
Anakartin sol üzerindeki 4 pinlik yere takınca bilgisayar kapandı pci-e yazıyor bagladigim kabloda o kablo sadece ekran kartına mi takıliyor pci-e yazmayan bir tane daha kablo var onu mu takmam lazim

Son düzenleme:

Anakartin sol üzerindeki 4 pinlik yere takınca bilgisayar kapandı pci-e yazıyor bagladigim kabloda o kablo sadece ekran kartına mi takıliyor
Tamam hocam o CPU beslemesi dediğim şey daha önce PCI-E takılmayacak ona. Üzerinde hiçbir şey yazmamaması gerekecek hatırladığım kadarıyla. Doğru kabloyu takarsan kısa devre kalmaz.
Aynen hocam o sadece ekran kartına takılıyor.

Estağfurullah hocam bunun için varız burada. :)
Hocam sağ alttaki kısa devre yaptığım yer kapanmiyor tustan elimi çektiğim zaman geri fanlar falan açılıyor onada bı yardimci olursanız sevinirim sol assada 2 pine dokunarak kısa devre yaptirdim yani tornavidanin ucunu degdiriyorum açılıyor geri dokundurdugum zaman kapanıyor ama elimi çektiğim zaman geri açılıyor

Dosya Ekleri

• IMG_20201031_104506.jpg
    IMG_20201031_104506.jpg
    161,6 KB · Görüntüleme: 29
Hocam sağ alttaki kısa devre yaptığım yer kapanmiyor tustan elimi çektiğim zaman geri fanlar falan açılıyor onada bı yardimci olursanız sevinirim sol assada 2 pine dokunarak kısa devre yaptirdim
Elinizi veya tornavidanızı oradan çekip kasanın güç kablosunu çıkartın. Tekrar taktığınızda açılmaması lazım. Açılıyorsa tekrardan yazın çözmeye çalışalım.

Aynen hocam onu çıkar. Tekrar tak. Kendiliğinden açılmaması gerek.
Tamamdır düzeldi hocam ne kadar teşekkür etsem azdır o kadar moralim bozulmuştu ki anlatamam size sağol varol
Aynen hocam onu çıkar. Tekrar tak. Kendiliğinden açılmaması gerek.
Hocam yine ben size bir şey daha sorucam ssd de geldi bilgisayara yerleştirdim ama monitöre ekran gelmiyor kablo bağlantısını kontrol edin diyor ama kablolar takili
Tamamdır düzeldi hocam ne kadar teşekkür etsem azdır o kadar moralim bozulmuştu ki anlatamam size sağol varol

Hocam yine ben size bir şey daha sorucam ssd de geldi bilgisayara yerleştirdim ama monitöre ekran gelmiyor kablo bağlantısını kontrol edin diyor ama kablolar takili klavyenin ışığı falan da yandi

Son düzenleme:

Hocam yine ben size bir şey daha sorucam ssd de geldi bilgisayara yerleştirdim ama monitöre ekran gelmiyor kablo bağlantısını kontrol edin diyor ama kablolar takili
Hocam ekran kartına taktığınız PCI-E girişlerini kontrol ediniz. Fotoğrafını atma şansınız var ise daha iyi olur.

Geri
Yukarı