Toplama bilgisayar montajı ve Windows kurulumu

Berk Çiçek

Kilopat
Daha fazla  
1.Şimdi sistemi bir güzel topladım PC'yi açınca Windows olacak mı yoksa ben mi yükleyeceğim?

2.Mesela Vatan Bilgisayardan sistem topladım orada bilgisayarın parçalarını takıp bana hazır verirler mı?

3.Toplanan sistem her kasaya uyar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulu hazır satılan bir PC almıyorsan Windows satın alman gerekir ya da önermiyoruz ama korsan yükletebilirsin.

Vatan sana sistemini hazırlayıp toplayabilir ama yine Vatan olduğu için önermiyoruz.

Ana kart tipleri var ATX, Micro ATX, BTX gibi bunların boyutları farklı oluyor. Genelde oyun için toplayacaksan makinayı ortalama boyutlar aynı olduğu için sorun olmaz.

1) Elbette sen yükleyeceksin, kutulu pahalı olduğu için 60-70 liraya OEM lisans alıp ve resmi siteden ISO dosyasını indirip USB'ye yazıp kurduktan sonra etkinleştirebilirsin.

2) Hem daha ucuz ürünler hem de daha iyi hizmet/montaj için Sinerji'den toplamanı öneririm.

3) Micro ATX kasa alıp ATX anakart takmaya çalışmadığın sürece sorun olmayacaktır, zaten bu da olasılığı düşük bir tercih.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı