Toplama Bilgisayarda CD-DVD Okuyucu İçinde mi Oluyor ?

Swind

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Yakında Vatan Bilgisayar'dan bilgisayar toplattıracağım. Diyelim ki bu bilgisayarın tüm parçaları hazır, takılmayı bekliyor. Bu parçaları taktıktan sonra bilgisayarın hiçbir eksiği kalmayacak mı ? Yani demek istediğim CD-DVD okuyucu, ses kartı vs. içinde mi olacak ? Bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim.

CD/DVD okuyucu ihtiyacınız varsa satın almanız gerekiyor. Eğer satın alırsanız toplanırken içine monte ederler. Ses kartı ise genellikle anakartla birlikte basit bir tane geliyor, eğer kaliteli bir ses kartı istiyorsanız kendiniz alabilirsiniz ancak normal kullanım için anakartla birlikte gelen ses kartı yeterli olacaktır.

Ses kartı güncel anakartların içinde var zaten. Ancak almazsanız ayrıca ses kartı takılmaz. (Örn. Asus Xonar vs.) DVD okuyucu da almazsanız takmazlar.

CSGO gibi oyunlar oynayacağım. Gereği olduğu pek düşünmüyorum. Ama yinede sorayım, almaya gerek var mı ?

CD/DVD okuyucu ihtiyacınız varsa satın almanız gerekiyor. Eğer satın alırsanız toplanırken içine monte ederler. Ses kartı ise genellikle anakartla birlikte basit bir tane geliyor, eğer kaliteli bir ses kartı istiyorsanız kendiniz alabilirsiniz ancak normal kullanım için anakartla birlikte gelen ses kartı yeterli olacaktır.

CSGO gibi oyunlar oynayacağım. Gereği olduğu pek düşünmüyorum. Ama yinede sorayım, almaya gerek var mı ?
Birde CD-DVD okuyucuya ihtiyacım olacaktır. İyisi kötüsü olur mu bilmiyorum ama yine Vatan Bilgisayar'dan önerir misiniz ?

Birde CD-DVD okuyucuya ihtiyacım olacaktır. İyisi kötüsü olur mu bilmiyorum ama yine Vatan Bilgisayar'dan önerir misiniz ?

CD-DVD okuyucu çok önemli değil, en ucuzunu alırsınız. CS: GO gibi oyunlarda 7.1 kulaklığın avantajı olacaktır.

CD-DVD okuyucu çok önemli değil, en ucuzunu alırsınız. CS: GO gibi oyunlarda 7.1 kulaklığın avantajı olacaktır.
7.1 kulaklığada bütçem yetmiyor en fazla (daha fazla kesinlikle çıkamam) 250TL'ye kadar kulaklık bakıyorum. Şuana kadar bulduğum en iyi kulaklık G230.

7.1 kulaklığada bütçem yetmiyor en fazla (daha fazla kesinlikle çıkamam) 250TL'ye kadar kulaklık bakıyorum. Şuana kadar bulduğum en iyi kulaklık G230.

Eğer Türkiye içerisinden alacaksanız onu alabilirsiniz ama eğer mümkünse Amazon üzerinden daha iyi bir kulaklık almaya çalışın. Ben sahibinden üzerinden Amazondan satın almış birinden G430 satın almıştım. Satan kişi Amazondan ucuza alıp daha pahalıya sattığı için kârdaydı ben de Türkiye fiyatının altına aldığım için kârdaydım :)

Eğer Türkiye içerisinden alacaksanız onu alabilirsiniz ama eğer mümkünse Amazon üzerinden daha iyi bir kulaklık almaya çalışın. Ben sahibinden üzerinden Amazondan satın almış birinden G430 satın almıştım. Satan kişi Amazondan ucuza alıp daha pahalıya sattığı için kârdaydı ben de Türkiye fiyatının altına aldığım için kârdaydım :)
Amazon'dan alırsam gümrük vergisi vs. nasıl olacak ?

Amazon gümrük işlerini kendisi hallediyor vergisi felandır. Sen sadece görünen miktarı + kargo parasını ödersin. Amazon vergide sıkıntı çıkarmıyor genelde kendisi ödüyor vergiyi ona göre fiyatada ekliyor zaten.

Normalde ise gümrük vergisi 75€ ile sınırlıdır ve bunun içinde kargo parası yoktur. Yani kargoyla birlikte 500€'da olsa sorun olmaz ürün 75€'nun altındaysa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı