Toplama bilgisayarı Amazon'dan almak güvenilir mi?

alphamza özcan

Hectopat
Merhaba, ben bir PC toplayacağım ve özellikler şunlar olacak:

Ve bunları Amazon'dan alacağım. Ekran kartı ve kasayı ise Vatan'dan alacağım. Ekran kartım RTX 3080 olacak, kasam ise Xigmatek Aquarius Plus olacak.
Fakat aklıma şu takıldı:
Amazon'dan daha önce hiç alışveriş yapmadım ve nasıl bir şey gelecek bilmiyorum. Amazon üzerinden alırsam sıfır ve faturalı garantili bir ürün gelir, değil mi? Olmaz ise iade hakkım da vardır muhtemelen çünkü önceden AliExpress üzerinden 2 tane sipariş verdim. 2'si de gelmedi, öyle kaldı gitti para. Şimdi Amazon üzerinden alacağım, biraz tedirginlik oluştu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ve bunları Amazon'dan alacağım. Ekran kartı ve kasayı ise Vatan'dan alacağım. Ekran kartım RTX 3080 olacak, kasam ise Xigmatek Aquarius Plus olacak.
Fakat aklıma şu takıldı:
Amazon'dan daha önce hiç alışveriş yapmadım ve nasıl bir şey gelecek bilmiyorum. Amazon üzerinden alırsam sıfır ve faturalı garantili bir ürün gelir, değil mi? Olmaz ise iade hakkım da vardır muhtemelen çünkü önceden AliExpress üzerinden 2 tane sipariş verdim. 2'si de gelmedi, öyle kaldı gitti para. Şimdi Amazon üzerinden alacağım, biraz tedirginlik oluştu. Yardımcı olursanız sevinirim.
Amazona güvenebilirsin.

Fakat aklıma şu takıldı:
Yani dünyanın en zengin insanı amazonun sahibiyse herhalde güvenilirdir :D. Şaka bir yana eskiden daha türkiye de mağazası yokken oyun sipariş etmiştim ve bir sorun olmamıştı. Detaylı açıklama yapıyor zaten. Satıcıları da genelde hepsiburada vs gibi sitelerin satıcıları. Kısacası bence güvenilir.

Amazon'dan sorun yaşamazsın hatta alırken 1. tercihimdir az fark da varsa Amazon'dan alırım iade konusunda diğer yerler gibi kanser etmiyorlar bu kadar işten anlayan adamları Türkiye'de nasıl bulmuşlar bilmiyorum bir de Prime avantajı var o ayrı bir dünya anlatmakla bitmez.

Ki amazon şaşırtıcı bir şekilde bazı ürünleri ucuz oluyor örnek olarak i7 10700k amazonda 3100 tl gibi fiyatı varken türk sitelerinde 4000 tl.

Peki aldığım ürünlerin faturaları ve garantileri bulunyor mu acaba?
Tabi ki bulunuyor. Amazon garantili yazıyor zaten. Ama her üründe olmayabilir. Okursan orada yazıyor. Mesala bunu amazon gönderiyor güvenli işlem demiş. Bunun garantisi var.
awerqq.png

Amazon'dan sorun yaşamazsın hatta alırken 1. tercihimdir az fark da varsa Amazon'dan alırım iade konusunda diğer yerler gibi kanser etmiyorlar bu kadar işten anlayan adamları Türkiye'de nasıl bulmuşlar bilmiyorum bir de Prime avantajı var o ayrı bir dünya anlatmakla bitmez.
Hocam forumda tam tersine paralarını alamayan kullanıcılar vardı Amazon'dan.

Yeni konular

Geri
Yukarı