Toplama PC vs PS4 vs Monster leptop ?

TwoTwo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 3.5 TL'ye bir toplama düşünüyorum, sadece kasa.

• Ekran kartı topladığım cihazda GTX MSI 970,
  • İşlemci i7,
  • Anakartım da MSI Gaming 5
  • 16 GB RAM

Toplam sanırım 3.700'e geliyor bana. Bu cihaz bana kaç sene gider ? Bir PS4 alsam mantıklı olur mu bunun yerine? LED televizyonum var çünkü.

Ve bir başka soru da monster leptop da düşünüyorum. GTX 980M. Bunun karşılığı ne oluyor masaüstünde ekran kartında? GTX 970'e eşit mi yoksa daha da düşük mü bir kart karşılığı masaüstünde ?

Ama aralarında en önemlisi benim için bu cihazı toplasam masaüstünü beni kaç sene ultra ayarda götürür ? Teknoloji malüm sürekli ilerliyor fakat tahmininiz nedir bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
gpuboss.com: GeForce GTX 980M vs 970
Benim tercihim masaüstünden yana olurdu. Laptop alıp evde oyun oynayacaksanız, laptop almak hem fiyat performans hem de ergonomik (ekranın küçük olması, klavyenin rahatsızlığı vb.) açıdan sizi daha az tatmin edecektir.

Konsola gelecek olursak konsol her açıdan kullanıcıyı kısıtlayan bir cihaz. Bugün baktığınızda çoğu oyun, oyun kontrolcüsüne optimizasyon edilse de her oyunda yüksek verim alamıyorsunuz. Bazı optimize oyunlarda bile klavye fare takma ihtiyacı hissediyorsunuz. Ayrıca konsolda ayarlarla oynayayım ultra yapayım gibi bir lüksünüz yok. Bilgisayarda ise ultra konusuna fazla takılıyor insanlar. Bugün ultra oynarsınız yarın high medium. Ama bir şekilde oyunu oynarsınız. Eskimeyen bir şey yok. Konsol zaten bugünkü teknolojinin gerisinde piyasaya sürüldü. Konsol da bir kaç sene sonra yenilenince aldığınız cihazla kalmış olacaksınız.
Ayrıca sadece konsol televizyona bağlanmıyor, oyun oynarken bilgisayarı da televizyona bağlayabilirsiniz.

1.5 ay önce kuzenime G3258, r9 280 sistemi 1500 TL civarına topladık. Konsol ayarında oyun oynadığını varsayarsak bile, ki öyle değil, yeni nesil konsollar piyasadan kalkana kadar o seviyede oyun deneyimi görecek. Ekstra olarak bilgisayar almış oldu, başka işlerini de rahatça görebilecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 4790k yerine İ5 4690k düşünüyorum doğru seçim olucakmı peki ? işlemcinin çokta büyük rol oynamadığını okudum forumlarda ama bu tabi oyun için geçerli.Ve unutmadan 8 gb'ın yeterli olucağını söyledi bir elektro market çalışanı.Ve bana bu listeyi çıkarttı.

-İ5 4690k
-Asus h97-pro gamer intel h97 1150 ddr3 1600mhz
-Asus gtx970 ROG STRİX DDR5
-Corsair 8gb vengeance pro
-WD 3.5'' 1tb 64mb cahce harddisk

Bu arada sen bildiğimiz recep baltaş mısın abi :vıy:o_O

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı