Toplanacak olan Ryzen 5 7500F - RTX 4060 Ti sistem nasıldır?

27Muhammed27

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar toplayacağım ve hepsini parça parça alacağım. AMD Ryzen 5 7500F RTX 4060 Ti DDR 5'li bir sistem toplayacağım, nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne dememizi bekliyorsun hocam 2 bileşen söylemişsin fiyat yok gerisi yok hiçbir bilgi yok. Ne diyelim? İkisi uyumlu ama her şeyi belirt hazır sistemler bu fiyatlarda daha uyguna geliyor.

Hocam ne dememi istiyorsunuz ki ben sadece bu ikilinin performansını öğrenmek istiyorum. Bu arada ben hazır sistemlerden yana değilim ben hepsinin parçalarını bir anda alıp toplayacağım.

Hocam ne dememi istiyorsunuz ki ben sadece bu ikilinin performansını öğrenmek istiyorum. Bu arada ben hazır sistemlerden yana değilim ben hepsinin parçalarını bir anda alıp toplayacağım.
İyidir hocam tabii onu toplamakta bir zevk karışamam ama bütçenize uygun daha iyi bir sistem bulunabilir aklınızda bulunsun eğer isterseniz bütçenizi belirtmekten çekinmeyin lütfen. İyi günler.

İyidir hocam tabii onu toplamakta bir zevk karışamam ama bütçenize uygun daha iyi bir sistem bulunabilir aklınızda bulunsun eğer isterseniz bütçenizi belirtmekten çekinmeyin lütfen. İyi günler.

Var yani 4070'li ama ben hazır sisteme güvenmem hem de ekran kartları dandik Galax falan oluyor ömürleri de kısa oluyor ama genelde çevremdekiler hep toplama alıyor.

Var yani 4070'li ama ben hazır sisteme güvenmem hem de ekran kartları dandik Galax falan oluyor ömürleri de kısa oluyor ama genelde çevremdekiler hep toplama alıyor.

Galaxa dandik diyen birinin sistem toplamasını açıkçası sağlıklı bulmuyorum. Bu tarz kartlarda markaların önemi yok. Isınan ya da sorun çıkartan modeller değiller. En ucuz hangisi ise o alınmalı. Siz bilmeyince bilinmemiş olmuyor. Galax'ın ürününü bir kere bile kullanmayıp dandik demeye hakkınız yok. Bütçeniz nedir?

Galaxa dandik diyen birinin sistem toplamasını açıkçası sağlıklı bulmuyorum. Bu tarz kartlarda markaların önemi yok. Isınan ya da sorun çıkartan modeller değiller. En ucuz hangisi ise o alınmalı. Siz bilmeyince bilinmemiş olmuyor. Galax'ın ürününü bir kere bile kullanmayıp dandik demeye hakkınız yok

Galaxa dandik diyen birinin sistem toplamasını açıkçası sağlıklı bulmuyorum. Bu tarz kartlarda markaların önemi yok. Isınan ya da sorun çıkartan modeller değiller. En ucuz hangisi ise o alınmalı. Siz bilmeyince bilinmemiş olmuyor. Galax'ın ürününü bir kere bile kullanmayıp dandik demeye hakkınız yok. Bütçeniz nedir?

Hocam markaların tabii ki önemi vardır kimi markaların çekirdek hızı yavaş hızlı oluyor kimi hemen ısınıyor.

Galax'ı siz kullandınızmı peki?

Kullandım tabii ki ve bir güzelde yandı bütçem 50 bin TL ve dediğim gibi hazır sisteme güvenmem daha önce aldığım sistemde ekran kartı yüzünden mahvoldu.

Hocam markaların tabii ki önemi vardır kimi markaların çekirdek hızı yavaş hızlı oluyor kimi hemen ısınıyor.

4000 Serisi kartlar da öyle bir şey yok. Bu tarz kartlarda markaya para verirsin başka bir şeye değil.

4000 serisi kartlar da öyle bir şey yok. Bu tarz kartlarda markaya para verirsin başka bir şeye değil.

4000 serisi kartlar da öyle bir şey yok. Bu tarz kartlarda markaya para verirsin başka bir şeye değil.

Benim alacağım ekran kartı MSI Gaming X oldukça güzel çevremde kullananlar oldu hatta test ettim ısınma ve performans olarak oldukça güzel.

Galax'ı siz kullandınızmı peki?

Galax'dan daha kötü markalarda kullandım. Bakın marka tercih edebilirsiniz ancak bu tarz kartlarda aralarında marka dışında fark olmuyor. Yani 11k TL olan 4060 sırf ASUS'ya da MSI diye 13-14K TL vermek mantıklı değil.

Toplama olarak bu şekilde öneririm. Bayağı başarılı bir sistem.

50K TL'ye bu şekilde bir sistem toplayabilirsiniz.

Benim alacağım ekran kartı MSI Gaming X oldukça güzel çevremde kullananlar oldu hatta test ettim ısınma ve performans olarak oldukça güzel.

Performans olarak marka fark ettirmez. Isınan kartlar olmadığı için hiçbir markanın 4000 serisindeki kartı ısınmaz. Galax zaten bilinen güvenilir bir marka.

Geri
Yukarı