Toplanan R5 5600X sistem uyumlu mu?

AliDenz

Femtopat
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte B550 Aorus Elite AX v2.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Ekran kart: RX 6600 XT.
RAM: XPG Spectrix D41 16 GB 4133 MHz 2X.
Kasa: BitFenix Nova mesh SE tg 600W.

Arkadaşlar, tüm parçalar uyumlu mu? Ekran kartı kasaya sığar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız geniş kesin sığar diye düşünüyorum ama ekran kartının markasını da belirtmeniz lazımdı, veya kaç fanlı olduğunu. 3 fanlı olsa da sığar ama.

Anakart: Gigabyte B550 Aorus Elite AX v2.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Ekran kart: RX 6600 XT.
RAM: XPG Spectrix D41 16 GB 4133 MHz 2X.
Kasa: BitFenix Nova mesh SE tg 600W.

Arkadaşlar, tüm parçalar uyumlu mu? Ekran kartı kasaya sığar mı?

Parçalar hakkında öneriye açık mısın?

Her türlü öneriye açığım.

Ryzen 5 5600 terich etmenizi öneririm hatta ekran kartınız için 5500 bile yeterli ayrıca 5600'e stok soğutucu yetersiz 5600X için daha da yetersiz ayrıca çok az bir bütçe ile kasanızı MSI MAG M100R de yapabilirsiniz bir de Gigabyte BIOS'ları bana göre pek kullanışlı değil aynı segmentte MSI'ya da ASUS anakartlar da önerebilirim bir de takıntılı değilseniz bu kadar güzel bir anakarta gerek yok MSI anakart olarak da MSI B550-A Pro önerebilirim ama donanımsal olarak sizin seçtiğiniz model 1 adım daha önde.

Az önce forumda da bu paylaşılmış güzel fiyat biraz bütçe artarsa öneririm.

Ryzen 5 5600 terich etmenizi öneririm hatta ekran kartınız için 5500 bile yeterli ayrıca 5600'e stok soğutucu yetersiz 5600X için daha da yetersiz ayrıca çok az bir bütçe ile kasanızı MSI MAG M100R de yapabilirsiniz bir de Gigabyte BIOS'ları bana göre pek kullanışlı değil aynı segmentte MSI'ya da ASUS anakartlar da önerebilirim bir de takıntılı değilseniz bu kadar güzel bir anakarta gerek yok MSI anakart olarak da MSI B550-A Pro önerebilirim ama donanımsal olarak sizin seçtiğiniz model 1 adım daha önde.

Az önce forumda da bu paylaşılmış güzel fiyat biraz bütçe artarsa öneririm.

Öneriniz için çok teşekkürler. Daha ayrıntılı şekilde bakıp anakart seçeceğim.

Geri
Yukarı