Çözüldü Toplanan R5 7500F sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FAZLI106

Attopat
Daha fazla  
Bilgisayar topladım.

ASUS TUF B650 Plus.
Ryzen 5 7500F.
Crucial RAM CT2k8G48C40U5 16 GB kit (2x8GB) DDR5 4800MHz.
Western Digital WDS480G2G0C Green SN350 NVMe SSD 480 GB,
XPG Pylon güç kaynağı, 750 watt.

Bağlantıları yaptım. Ama güç tuşuna bastığımda hiçbir şey olmuyor. Hiç tepki yok. Pili çıkarıp taktım. Yine bir şey olmadı.

Bilgisayar topladım.

ASUS TUF B650 Plus.
Ryzen 5 7500F.
Crucial RAM CT2k8G48C40U5 16 GB kit (2x8GB) DDR5 4800MHz.
Western Digital WDS480G2G0C Green SN350 NVMe SSD 480 GB,
XPG Pylon güç kaynağı, 750 watt.

Bağlantıları yaptım. Ama güç tuşuna bastığımda hiçbir şey olmuyor. Hiç tepki yok. Pili çıkarıp taktım. Yine bir şey olmadı.
Ekran kartı?

kabloları kontrol ettim. anakart 10 pinli en başta 6 denedim . sonra diğer 4 lüyü de taktımda. yine olmadı. hiç bir hareket yok. psu nasıl deneyebilirm ev ortamında. bozuk mu değil mi diye

Kabloları kontrol edin hocam. Kablolarda sorun yoksa sorun anakartta veya PSU'da olabilir.
Ramde, ekran kartında işlemcide felan hata olsa fanlar döner mi güç tuşuna bastığımda.

Son düzenleme:
kabloları kontrol ettim. anakart 10 pinli en başta 6 denedim . sonra diğer 4 lüyü de taktımda. yine olmadı. hiç bir hareket yok. psu nasıl deneyebilirm ev ortamında. bozuk mu değil mi diye
Bilmiyorum hocam. Bunları denerken anakartın üzerinde az da olsa bir ışık yanıp söndü mü bakar mısınız?

Bilmiyorum hocam. Bunları denerken anakartın üzerinde az da olsa bir ışık yanıp söndü mü bakar mısınız?
yok hiç ışık yanmadı. normalde anakrtın desteği var hatanın nerde olduğuna dair ışık yanması lazım oda yanmadı.

Sadece güç kaynağına kabloyu takarken sanki ufaktan elektrik sesi geldi. onun haricinde hayat belirtisi yok.

yok hiç ışık yanmadı. normalde anakrtın desteği var hatanın nerde olduğuna dair ışık yanması lazım oda yanmadı.

Sadece güç kaynağına kabloyu takarken sanki ufaktan elektrik sesi geldi. onun haricinde hayat belirtisi yok.
Sorun PSU'da olabilir. Bir bilgisayarcıda farklı bir PSU ile deneyin.

Geri
Yukarı