Toplanan RTX 4070 Ti sistemin parçaları uyumlu mudur?

thedeve7

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, kasa topluyorum, kafama takılan bazı sorular var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Anakart: ASUS Prime B660M-K D4.
İşlemci: Intel i5 13600KF.
Ekran kartı: RTX 4070 - 4070 Ti.
Eski ssdmi ve 16 GB RAM'i kullanacağım şu anlık, sonradan güncelleyeceğim. Anakartı bir tanıdığımdan alıyorum hiç kullanılmamış şekilde, F/P olarak bu işlemciyi belirledim ilerisi içinde kullanım açısından varsa farklı önerileriniz yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Render alma gibi işlemler yapmıyorum GoW - TLOU - Warzone - Cyberpunk vs gibi oyunlarda Ultra açıp sorunsuz oynamak istiyorum.

1. İlk etapta yeni monitör alamayacağım oyunları 1080p oynadığımda işlemci ve ekran kartında darboğaz yaşanır mı? Yakın fiyatlara i7 12700KF veya bütçe arttırarak i5 14600KF almak daha mı mantıklı olur ilerisi için?

2. Ekran kartını biraz daha geleceğe yönelik alıyorum 4K veya 2K ekrana geçmek istediğimde bu parçalarla herhangi bir sorun olur mu?

3. Bu işlemciyi araştırırken insanların sıvı soğutma önerisi istediğini gördüm forumda, benim sistemim içinde sıvı soğutma gerekli olur mu? Eğer gerekliyse 240mm - 280mm - 360mm gibi farklı seçenekler var bunlardan hangisi yeterli olur?

4. Kasa olarak 650W PSU yeterli midir 700-750W kasa modellerine mi yönelmeliyim?

Bütçe sorun değil arkadaşlar ancak F/P ürün önerileriniz olursa sevinirim.

Geri
Yukarı