Çözüldü R5 5500 ve RX 580 sistemden görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Itamyl

Decapat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Selam,
MSI B450 VDH Pro Max anakart, Ryzen 5500 işlemci, RX 580 ekran kartı.
Monitöre bağlıyorum görüntü gelmiyor ve boot LED'i yanıyor bilgisayarcıya anakartı güncelletirmiştim. HDMI kablo ile deniyorum illa DP mu gerekiyor? Bir yerde okumuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce BIOS sorununu tespit etmek gerekiyor, bunun için, anakarttan görüntü veren bir işlemci veya 2 kart takılan bir anakart lazım, BIOS'da sorun varsa kendiniz yaparsınız.

Bence sizin kartınız arızalı değil, arızalı olsa boot LED yanmaz.

Ekran kartının güç girişini ve görüntü kablosunu çıkarıp sistemi açar mısın, boot LED yerine VGA LED yanacak mı?

@Itamyl

Önce BIOS sorununu tespit etmek gerekiyor, bunun için, anakarttan görüntü veren bir işlemci veya 2 kart takılan bir anakart lazım, BIOS'da sorun varsa kendiniz yaparsınız.

Bence sizin kartınız arızalı değil, arızalı olsa boot LED yanmaz.

Ekran kartının güç girişini ve görüntü kablosunu çıkarıp sistemi açar mısın, boot LED yerine VGA LED yanacak mı?

@Itamyl
Evet yanıyor öyle yapınca boot sönüyor vga yanıyor. Ekran kartı çalışıyorda görüntü aktarmıyor içini açıp temizlemeyi denesem mi?

Bu sorun eski kartla alakalı değil, RX400 ve 500 serisindeki bir sorun.
Kartın illa güncel mi olması gerekiyor eski 10 yıllık kartlarla olmaz mı o işlem?

Kartın illa güncel mi olması gerekiyor eski 10 yıllık kartlarla olmaz mı o işlem?
Ucuza eski kart alıp onunla cms açmayı deneyeyim demek istedim size sorarım tamamen emin oluruz.

Öyle olurda boşa para harcamayın, bu kartı takıp deneyeceğiniz bir sistem yok mu?

Kart çok eski olunca da görüntü vermeyebiliyor.
Tanıdığım yok maalesef

Öyle olurda boşa para harcamayın, bu kartı takıp deneyeceğiniz bir sistem yok mu?

Kart çok eski olunca da görüntü vermeyebiliyor.
Şimdi bir şey düşündüm ekran gelmiyor ancak ekran gelmeden biosa girebilirsem aynı karta sahip birileri cms yi açmıştır illa onaları adım adım yaparak cmsyi açabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı