[Toplandı] FX6300, R9 280, 8 GB Corsair Vengeance, 970A-G43 Sistem Toplama

upload_2015-4-11_1-53-7.png

Ben böyle bir sistem topladım almayı düşünüyorum.
Topladığım sisteme yorum yaparsanız eksilerini artılarını ve değiştirmemi önerdiğiniz parçaları yazarsanız sevinirim :)
[ mesela anakartdan kıs şunu al, ekran kartına yada işlemcine ver parayı model yükselt gibisinden ] şimdiden sağolun :)

Eki Görüntüle 61507
Ben böyle bir sistem topladım almayı düşünüyorum.
Topladığım sisteme yorum yaparsanız eksilerini artılarını ve değiştirmemi önerdiğiniz parçaları yazarsanız sevinirim :)
[ mesela anakartdan kıs şunu al, ekran kartına yada işlemcine ver parayı model yükselt gibisinden ] şimdiden sağolun :)
Kesinlikle anakarttan kısıp işlemciye eklemelisin :) 6300 yerine 8320-8350 alabilirsin ve çok daha ucuz ama o kadar da işlevli olan 970a - g43 veya 970a - g46 anakartını ala bilirsin. Ekran kartı yeterli hatta fazla bile PSU çok yiyen bir ekran kartı olduğu için PSU'yu 750W'den aşağı alma. Kasa için para yeterse Silencio 650 Pure alabilirsin içi ses yalıtımlı :D

1-araştırmalarıma göre psu 600 yeterli diye duydum . 750w alırsam faydası ne olur ve fiyatıda önemli,topladığım pc 2.500 tl yi aşarsa zorlanırım.
2- İşlemcinin düşük olduğunu bende düşünüyordum ve dediğini yapmak mantıklı geliyor ancak anakartın oyun pc'sindeki önemini okadar bilmiyorum yani alıcağım anakart diğer bileşenlerimi asla zora sokmamalı hatta yararda bulunmalı ve birde bunun zaman içinde uprage edilmesi durumuda var oyüzden uprage ederken pekde düşünmemek istiyorum.
Bunları göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler.
Birde para sıkıntısı olduğu için silencio gibi kasa alamıyorum ve baktığım kasalarda güç kaynakları yetersiz bende boş kasaya 80plus lı güç kaynağı takmayı düşündüm.

1-araştırmalarıma göre psu 600 yeterli diye duydum . 750w alırsam faydası ne olur ve fiyatıda önemli,topladığım pc 2.500 tl yi aşarsa zorlanırım.
2- İşlemcinin düşük olduğunu bende düşünüyordum ve dediğini yapmak mantıklı geliyor ancak anakartın oyun pc'sindeki önemini okadar bilmiyorum yani alıcağım anakart diğer bileşenlerimi asla zora sokmamalı hatta yararda bulunmalı ve birde bunun zaman içinde uprage edilmesi durumuda var oyüzden uprage ederken pekde düşünmemek istiyorum.
Bunları göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler.
Birde para sıkıntısı olduğu için silencio gibi kasa alamıyorum ve baktığım kasalarda güç kaynakları yetersiz bende boş kasaya 80plus lı güç kaynağı takmayı düşündüm.

Tamam kasayı uygun olanı al işlemciyi de kendini zorlamadan yükselt anakarttaki önemi tam olarak bende bilmiyorum dual - channel desteği - ram mhz desteği ve bide köprüleri var benim önerdiğim 2 köprü mesela seninki 3 köprü olması lazım.

şuanda bunda karar kıldım ama bundada kasayı uygun hale getirmek istiyorum ve psu'yu yeterli seviyeye çıkarmak ,bunun için önerileriniz varmı
upload_2015-4-12_22-38-38.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı