[Toplanmadı] 3000TL'ye İnternet Bilgisayarı Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

celal ugur

Hectopat
Yer
adana
Daha fazla  
Hepinize kolay gelsin, özellikle donanım uyumluluğu konusunda bilgili arkadaşlar bana 2500-3000 tl civarında internetten film seyredip, online oyun oynayabileceğim (forge of empires) ve 5-6 yıl sorun çıkarmayacak bir sistem tavsiyesinde bulunursanız sevinirim... İlginiz için teşekkür ederim...

500 GB'lık Sata disk, Intel C2Q işlemci, GeForce 1 GB'lık ekran kartim ve 4 GB'lık ram var. Ama online oynadığım forge of empires oyununda sürekli donma oluyor. Artık oyundan soğumaya başladım. Neredeyse tavsiye ettiğiniz sistem bu sorunları giderir mi? Bu arada win8 yada win8.1 kurmayı düşünüyorum. Ayrıca mönitörüm de var.

Bu arada hatam olursa affola. Daha 30 dakikadır üyeyim ve kuralları tam olarak bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle internete ve online oyunlara girebilmek için 3000 TL'lik bir bütçe çok fazla (1000-1500 yeter). @SypeR arkadaşımızın önerdiği sistemi alabilirsiniz. Ancak Kasa Frisby olmamış. :( Onun yerine Zalman Z3 Plus alırsınız ileride upgrade yaparsanız yeterli olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye Frisby kasa seçtiğimi açıklayayım. Bu kasa internet kasası olduğu için ve sanırım TV'de falan kullandığı için Frisby seçtim. Kasayı koyar görünmeyen bir köşeye orada durur. Ben kasayı görmedikten sonra Z3 falan seçmişim ne anlamı kalmış. :)

• Beğen
İfadeler: 115
Monitör küçük ise büyük bir monitör tavsiyesi verelim, sonuçta film izleyeceksiniz. En azından güzel bir atmosfer olur :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı