Toplu isim değiştirme nasıl yapılır?

Serhat Öndeş

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Amazon seller central Global, "sodej"
Merhabalar, Ben kendi çapımda haritalar yapıyorum. Yaptığım haritalara özel dokular oluşturuyorum. Tüm resimleri seçip yeniden adlandığım zaman boşluklu olarak değiştirmektedir.

Bunun çözümü var mı?

Benim istediğim toplu isim değişikliği aşağıdaki gibi isim (1), isim (2) değil." İsim1, isim2" bu şekilde olmasını istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

1614679146649.png

Microsoft'un ücretsiz sağladığı PowerToys içerisinde bulunan PowerRename 'i kullanabilirsin.

Microsoft'un ücretsiz sağladığı PowerToys içerisinde bulunan PowerRename 'i kullanabilirsin.

Konu içinde de belirtiğim gibi isim (1) yapmaması lazım. Önerdiğiniz program bu şekilde işlem yapıyor.
Bulk Rename Utility ile halledebilirsiniz.
Öneriniz için teşekkürler. Belirtiğiniz uygulama ile çözemedim. Bunun yerine Advanced Renamer adlı program ile sorunumu çözümledim.

Konu içinde de belirtiğim gibi isim (1) yapmaması lazım. Önerdiğiniz program bu şekilde işlem yapıyor.

Öneriniz için teşekkürler. Belirtiğiniz uygulama ile çözemedim. Bunun yerine Advanced Renamer adlı program ile sorunumu çözümledim.

PowerRename aracı regex destekliyor, isimleri istediğiniz gibi ayarlamak mümkün ama ayarlarıyla uğraşmadan yapabilen farklı araçlar vardır. PowerRename epey fonksiyon sağlayan özelliklere sahip ve isimlendirmeyi istediğiniz gibi yapabileceğiniz şekilde çalışabiliyor.

Problemi çözmeniz önemli olan elbette ama araç için bunu yapamıyor demek doğru olmadığı için belirtmek istedim.

PowerRename aracı regex destekliyor, isimleri istediğiniz gibi ayarlamak mümkün ama ayarlarıyla uğraşmadan yapabilen farklı araçlar vardır. PowerRename epey fonksiyon sağlayan özelliklere sahip ve isimlendirmeyi istediğiniz gibi yapabileceğiniz şekilde çalışabiliyor.

Problemi çözmeniz önemli olan elbette ama araç için bunu yapamıyor demek doğru olmadığı için belirtmek istedim.

Gerekli açıklama için teşekkürler. Belirtiğiniz gibi yapılacak işlemler için birden fazla fonksiyonu mevcutmuş. Sayfa ingilizce olunca çokta okumak istemedim :)

Geri
Yukarı