Toplu sistem alımında indirim yapılır mı?

yalcingney

Decapat
Yer
Antalya
Açmayı düşündüğümüz internet kafemiz için yaklaşık 40-50 bin lira dolayında sisteme para yatırmayı düşünüyoruz (10-12 bilgisayar arası, muhtemelen Ryzen 5 2600 gibi bir işlemci+570 ekran kartı+16 GB RAM+256 GB M.2+1 TB HDD+144 HZ monitörler. ) Sistem başı 4700 TL gibi bir fiyata mal oluyor ve bunları toplu alımlarda daha ucuza verebilecek bir site veya sistem öneriniz var mı? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Ayrıca belirttiğimiz donanımlar sizce bir internet kafe için yeterlidir diye düşünüyorum da ne dersiniz?
Bu sistemlere Everest Eps-600A 600W 12Cm Fan 4*Sata Aktif Pfc Power Supply Fiyatı gibi bir PSU yeter diye düşünüyorum da daha uygun aynı fiyat aralığında kaliteli bir PSU önerisinde bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merkezi bir yerdeki internet kafe sahibiyle muhabbet ederken yaptıklarını söylemişti. Öncesinde İtopya, Teknobiyotik, İnventus vb. her satıcıyla iletişime geçin. Duruma göre %5, %10 indirim yapabiliyorlar. İletişimi iyi kurun. Tüm internet kafedeki sistemleri Everest güç kaynağına emanet etmeyin derim. Bilindik markalara yönelin.

Merkezi bir yerdeki internet kafe sahibiyle muhabbet ederken yaptıklarını söylemişti. Öncesinde İtopya, Teknobiyotik, İnventus vb. her satıcıyla iletişime geçin. Duruma göre %5, %10 indirim yapabiliyorlar. İletişimi iyi kurun. Tüm internet kafedeki sistemleri Everest güç kaynağına emanet etmeyin derim. Bilindik markalara yönelin.
Önerilerin için çok teşekkürler peki güç kaynağı olarak öneride bulunabilir misin?

Önerilerin için çok teşekkürler peki güç kaynağı olarak öneride bulunabilir misin?

Çok marka var ama aklıma gelenleri yazayım. EVGA, Cooler Master, Corsair, Silverstone, FSP, Seasonic, High Power, Zalman, Thermaltake gibi markalara yönelebilirsiniz. Tabii model olarak da değerlendirmek lazım. Hepsine aynı güç kaynağını alacaksanız model belirledikten sonra genel olarak araştırıp yorumlara göz atmakta fayda var.

Peki arkadaşlar attığım donanım sizce iyi mi, ekran kartını 1660ti olarak mı güncelleyeyim ve bu donanım bir internet kafeye fazla kaçmaz diye düşünüyorum ne dersiniz?

Kabaca bir sistem paylaşımı yapalım oradan fikir alışverişleri ile bir şeyler çıkacaktır ortaya. Firmanın yapacağı iskontoya göre monitörde araya sıkışır diye düşünüyorum.

rrrrr.jpg

Dostum yanlış anlama ama 10-12 bilgisayar çok az değil mi?
Zamanla genişletilebilecek birşey ama ilk olarak düşük donanımlı bilgisayarlarla başlarsak geldikleri zaman insanlar sonrasında daha az gelir. Maalesef o bütçeye de çok da üst düzey birşey yapamıyoruz.
Kabaca bir sistem paylaşımı yapalım oradan fikir alışverişleri ile bir şeyler çıkacaktır ortaya. Firmanın yapacağı iskontoya göre monitörde araya sıkışır diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 443196
Bunun benzeri bir sistem olacak zaten toplayacak olduğumuz bir de üstüne monitör ile 16 GB ram yaptımmı tam olacak... Teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı