Toplum içi gerginlik neden bu kadar yüksek?

Ekonomiyle ahlakın ne alakası var? Ahlaklı olunca IBAN'ına para mı aktarılıyor? Demekki açken, eğer ahlaklıysan mutlu olabilirmişsin, anladım abi.

Ekonomiyle ahlakın ne alakası var? Ahlaklı olunca para mı aktarılıyor IBAN'ına?

Hayır efendim, ahlakli olunca başkasının hakkına gasp etmemeyi ve edilmemesini önemsemen sebebi ile haksız kazançların ve para ya da metadan ötürü oluşan tekelleşmenin önüne geçebiliyorsun.

Hayır efendim, ahlakli olunca başkasının hakkına gasp etmemeyi ve edilmemesini önemsemen sebebi ile haksız kazançların ve tekelleşmenin önüne geçebiliyorsun.
Aç bir insanın aklında ilk öncelik ahlaktı zaten. Bilinç, ahlak kazanmak için önce paraya ihtiyacın var, çünkü iyi bir bilinç kazanmak için kitap okumak, eğitim vb. şeyler gerekli. Para olmadan hiçbir şey yapamazsın 21. yy'de.

Bunun binbir türlü sebepleri var fakat bu binbir türlü sebeplerin en başı ülkeyi yönet(emey)en insanlardan kaynaklanıyor.

Toklar ülkenin kaderini belirlemiyor mu? Eğitim, çalışma koşullarını belirleyenler kim?
Seçim'de bunlara hiçbir zaman oy vermedim, vermeyeceğim de zaten kardeşim, bir önerin varsa söyle ama sonra Silivri'lik olmayalım. Öyle edebiyat yaparak, lafla olmuyor bu işler.

Seçim'de bunlara hiçbir zaman oy vermedim, vermeyeceğim de zaten kardeşim, bir önerin varsa söyle ama sonra Silivri'lik olmayalım.

Bireye indirgememe sebebim bu aslında. Sorun insanların değişmesi ile değil, zihnin ve düşüncenin değişmesi ile çözülebilir. Yoksa kısır kavgalarla heba olur gideriz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…