Topraklama için 1600 TL mantıklı mı?

cevaparayangenc

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, bizim bina 1972 yapımı. Topraklamanın yokluğunu bilgisayar kullanırken fark ettim. MacBook kasasına dokunduğumda titreme meydana geliyor.

Apple destek ile konuştuğumda topraklama olmadığından bahsetti. Bunun üzerine elektrikçiyi çağırdım. Sadece mutfakta bir prizinde var. Aktif kullandığınız prizlere bir şey yaparız, bir kısır döngü olacak vs. dedi. Fiyatı 1.600 TL tutar dedi. Ne yapacağımı bilemedim. Bu konuda fikirlerinizi istiyorum.

Hocam o titremenin topraklamadan kaynaklandığına emin misiniz? Bizim TV'nin de metal yüzeyine dokunduğumda titreşme benzeri bir şey oluyor.

Mutfakta varsa sigorta kutusuna da gelir. Sustayı borunun içine salıp ayrı bir kablo çekecek. Ha adam bununla uğraşmak yerine boru içindeki bütün kabloları alıp topraklama ile yeni cekerin derse malzeme ile bile bu fiyat tutmaz. Bu arada 1600 malzeme dahil fiyat değil mi?

Hocam o titremenin topraklamadan kaynaklandığına emin misiniz? Bizim TV'nin de metal yüzeyine dokunduğumda titreşme benzeri bir şey oluyor.
Apple destek çalışanı böyle dedi. İnternetten geniş çaplı araştırınca topraklama olmadığı yerde hissediliyormuş. Cihazlara zarar vermesinden endişe duyuyorum açıkçası.
Mutfakta varsa sigorta kutusuna da gelir. Sustayı borunun içine salıp ayrı bir kablo çekecek. Ha adam bununla uğraşmak yerine boru içindeki bütün kabloları alıp topraklama ile yeni cekerin derse malzeme ile bile bu fiyat tutmaz. Bu arada 1600 malzeme dahil fiyat değil mi?
Toplam maliyeti 1600 TL olduğunu söyledi. İlk başta çok gelse de ince işçilik varsa olabilir dedim. Başka bir elektrikçiyi çağırmayı düşünüyorum. Kablo ile bir bağlantısı yapılıyorsa bu çok iyi olur.
Başka elektrikçilerle konuşmanı tavsiye ederim.
Öyle yapacağım sanırım.

Geri
Yukarı