Torrent indirdikten sonra tarama yapılmalı mı?

batiwankenobi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Konsoldan PC platformuna geçtim belirli oyunları yeniden satın aldım ama hepsini satın almak çok zor. Kingdom hearts 3 ve iki oyunu Torrent'ten çekmem gerekti pek istekli olmasam da fiyatları gereksiz yüksekti.
Sormak istediğim soru şu. Bilgisayarda Norton 360 gamers antivirüs programı yüklü. Oyunları kurarken dahi kapatmadım programı sonrada tarama yaptım virüs falan bulmadı ve ilk sayfada çıkan okuyup yorumlarına baktığım bir siteden indirdim.
Daha önce Torrent indirmediğim için merak ediyorum yapmam gereken ekstra bir şey var mıdır?
İlla virüs bulaşır mı Torrent indirince yoksa sorunsuz bir şekilde de kullanılabilir mi?

Sokakta güzel gördüğünüz bir arabayı alamıyorsunuz çalıyor musunuz ? Herkesin oynamak istediği oyunlar var fakat ülkemizin durumu yüzünden alamıyoruz. Burada korsana yönelmek yerine bunun sebep olan şeyleri sorgulamak daha mantıklı.
Hocam doğru diyorsunuz asla yönelmem ama hem PS hemde Xbox üzerinden satın aldım bitirmek nasip olmadı burada Türkçe yama ile bitirmeyi düşünüyorum aynı arabayı 3 kere almak gibi düşünüyorum böyle olunca :D

Kaynağı belirsiz her yerden virüs bulaşma riski vardır. Kesin bir şey diyemem. Belli başlı ve güvenilir sitelerden işlemlerini halledersen sorun yaşamazsın. Ayrıca arada bir tarama yapmalısın diskin sistem bölümünde. Crack veya benzeri dosyaların varsa onları virüs olarak görecektir.

Arkadaşlar merhaba. Konsoldan PC platformuna geçtim belirli oyunları yeniden satın aldım ama hepsini satın almak çok zor. Kingdom hearts 3 ve iki oyunu Torrent'ten çekmem gerekti pek istekli olmasam da fiyatları gereksiz yüksekti.
Sormak istediğim soru şu. Bilgisayarda Norton 360 gamers antivirüs programı yüklü. Oyunları kurarken dahi kapatmadım programı sonrada tarama yaptım virüs falan bulmadı ve ilk sayfada çıkan okuyup yorumlarına baktığım bir siteden indirdim.
Daha önce Torrent indirmediğim için merak ediyorum yapmam gereken ekstra bir şey var mıdır?
İlla virüs bulaşır mı Torrent indirince yoksa sorunsuz bir şekilde de kullanılabilir mi?
Yıllarca torrent kullandım. Daha 1 kere virüs denk gelmedi. İlla virüs bulaşacak diye bir şey yok. Sadece örnek verecek olursak torrentten oyun indirdiğimizde crack yapmamızı istiyor. O crack dosyası ne kadar güvenli orası tartışılır. Ona kimse garanti veremez. O exe dosyası oyunu çalıştırıyor ama arka planda başka şeylerde çalıştırıyor mu bilemeyiz. Ama arkadaşların dediği gibi bilindik sitelerden indirmekte fayda var. Hatta indirmeden öncede alttaki yorumlarında sorun yaşayanlar var mı yok mu bir bakarsınız. Ama kısacası ben 10 yılı aşkın torrent kullanıyorum. Sorun yaşamadım.

Virüs ayrıca Steam ve Epic Games ve de Origin gibi resmi sitelerden alın korsan önermiyoruz.
Origin'de EA oyunları uygun mesela bence.
Alabilecek durumu olsa şu an burada Torrent tartışılır mıydı? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam doğru diyorsunuz asla yönelmem ama hem PS hemde Xbox üzerinden satın aldım bitirmek nasip olmadı burada Türkçe yama ile bitirmeyi düşünüyorum aynı arabayı 3 kere almak gibi düşünüyorum böyle olunca :D
Yanlış anlamayın kimseyi yargılamıyorum. Oyunlar asla bu kadar pahalı olmamalı. Fakat ekonominin kötü olması bizi yanlış bir davranışa itmemeli.

Site tavsiyeniz var mı?

Normalde varda burada bunu söylemek yasak hocam bazıları oyunlara para verdiği için bende yıllardır vermediğim için bazılarının zoruna gidiyor sanki oyunları onlar yapmış gıbı sıkıntıya giriyorlar şikayet ediyorlar DC verirseniz oradan yazabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı