Torrent indirme hızı düşük

ElNino01

Centipat
Daha fazla  
TurkNet 1000 mgbt internet hızım var. Epic olsun Steam olsun hepsinde hızlı hızlı indiriyorum ama Torrent 6MB 10 MB arasında. YouTube'dan baktığım videolardan yaptıkalrım çok az işe yaradı. Daha fazla çözüm bilen çıkar mı?

Torrent'in çalışma mantığı saydığınız istemcilerden farklı. Torrent seed edilerek çalışır, biri indirirken upload yapar siz de öyle indirirsiniz, bir başkası da sizin sayenizde indirir. Ne kadar fazla seed eden kişi varsa o kadar hızlı iner. Bu internet hızınıza bağlı bir şey değil.

Alternative downloads | Ubuntu Ubuntu gibi çok seedlenen bir torrent ile deneyin. Yine 6 MB gibi değerler görürseniz torrent ayarlarınızı paylaşın.
Ek olarak uTorrent gibi reklamlı torrent uygulamaları kullanmıyorsunuz değil mi?
qTorent 3.6 kullanıyorum

Torrent'in çalışma mantığı saydığınız istemcilerden farklı. Torrent seed edilerek çalışır, biri indirirken upload yapar siz de öyle indirirsiniz, bir başkası da sizin sayenizde indirir. Ne kadar fazla seed eden kişi varsa o kadar hızlı iner. Bu internet hızınıza bağlı bir şey değil.
Ben çok anlamıyorum torenti seed felan

Son düzenleme:
qTorent 3.6 kullanıyorum

Ben çok anlamıyorum torenti seed felan
Soyle, torrent p2p bir sistemdir. Seed yani upload. Herhangi bir hoster olmadigindan siz bu seedleyenler araciligiyla dosyayi indirebiliyorsunuz, bunlar dosyaya sahip kisiler. Torrent teki seed cokluguna ve hizina bagli olarak indirirsiniz. Eger seedleyen kisilerin hizi dusuk veya az sa dosyayi yavas indirirsiniz. Drive gibi hosterlarda ise her zaman son hizda indirirsiniz. Torrenti indirdikten sonra seed yapmayi unutmayin.

Geri
Yukarı