Torrent indirme hızı nasıl yükseltilir?

Yusuw

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 - 2 MB civarında indirme yapıyor ve bazen 0,5 KB'ye falan düşüyor. İnternetim 30-40 Mbps, nasıl yükseltebilirim?

Torrent tracker falan vardı ne kadar işe yarıyor bilmem. Torrentten indirmeyi yıllar önce bıraktım çocukkende buna inanırdım. :)

Bildiğim kadarıyla sunucu uzaklığı çok etkiliyor. Belkide senin yapacağın birşey yoktur. Eğer diğer indirmelerde bu şekildeyse sıkıntı vardır ama.

1 - 2 MB civarında indirme yapıyor ve bazen 0,5 KB'ye falan düşüyor. İnternetim 30-40 Mbps, nasıl yükseltebilirim?
O internet ile maks 3-4 yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Torrentin sunucusu ne kadar uzak ise o kadar uzun sürüyor hocam. 1 yıl önce en son kullandığımda 12-13 görürken 5 den çıkamadığık vakitlerde olmuştur.

Seed sayisinin fazlaligina ve download hizina bakar. Ciddi fazlayla peers da etki eder.
Usttekilerin dedigi gibi uzaklikla alakasi yok. Ping != bandwidth.
Zaten torrent P2P calisir, sabit bir uzaklik yok.

Daha çok seed sayısı olan bir torrent de bulabilirsin. Ben torrenti genellikle oyun veya müzik için kullanırdım. Spotify ve Steam'ın yerel fiyatları sayesinde herhalde 2014 beri aktif kullandığımdan oyun falan indirmiyorum.

Dijital satışı olmayan oyunları da My Abandonware gibi sitelerden indiriyorum. Oralarda da satışı olan oyunları paylaşmadıklarından, pek telif işiyle uğraşmayıp genellikle yüksek sunucu hızları sunuyorlar. Burada anlatmak istediğim korsan tüketimin de kaliteli hizmetini sunan siteler olması. Burada aramak tamamen sana düşüyor. Ama bir ürünün satışı varsa satın almayı veya uygulama vb. ise alternatif ücretsizlerine bakmanı öneririm.

Geri
Yukarı