Torrent kişiler ne oluyor?

Paul Walker

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
1642335761403.png

Bunlar benimle aynı dosyayı indiren kişiler mi yoksa başka dosya indiren kişiler mi? Ve gerçek zamanlı mı bu kişiler kısmındaki indirme ilerleme vs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar sunucular. İndireceğiniz dosyalar buralardan indiriliyor. Genelde 1 2 tane sunucu yüksek dosya indirimini oradan yapar. Geri kalanı süs niyetine galiba. Dosya hangi sunucuda ise oradan çoğunlukla indirir.

Torrent'in çalışma mantığı kişiler arası dosya aktarımıdır. Burada gördükleriniz de sunucu değil de sizin gibi indirme yapan kişilerdir. İndirme hızı dediği de onların size dosyayı gönderme hızı, gönderme hızı da sizin dosyaları onlara yollama hızınız. Bu kişilerin bilgileri de gerçek zamanlı değişiyor.

Torrent'in çalışma mantığı kişiler arası dosya aktarı mıdır? Burada gördükleriniz de sunucu değil de sizin gibi indirme yapan kişilerdir. İndirme hızı dediği de onların size dosyayı gönderme hızı, gönderme hızı da sizin dosyaları onlara yollama hızınız. Bu kişilerin bilgileri de gerçek zamanlı değişiyor.

Onlar bana ben onlara mı yardımlaşıyor muyuz? :D

Onlar bana ben onlara mı yardımlaşıyor muyuz? :D
Aynen öyle. Sunucu filan diyenler olmuş da öyle değil. Gördüğün gibi hangi torrent programlarını kullandıklarını, indirmelerinin yüzde kaç olduğunu filan da görüyorsun. Tabii bu kişilerin arasında sunucular / seed box'lar olabilir fakat yüksek ihtimalle senin benim gibi insanlar. İnsanlar belli tracker'lara bağlanıp indirmek istedikleri dosyaları birbirlerine eşten eşe (peer to peer) kendi internet hızları ile gönderiyor.

sunucudan indirme ve eşten eşe aktarım.png

Torrent'in çalışma mantığı kişiler arası dosya aktarı mıdır? Burada gördükleriniz de sunucu değil de sizin gibi indirme yapan kişilerdir. İndirme hızı dediği de onların size dosyayı gönderme hızı, gönderme hızı da sizin dosyaları onlara yollama hızınız. Bu kişilerin bilgileri de gerçek zamanlı değişiyor.

Çözüm olarak rapor gönderiyorum ama isaretlemiyorlar :(

Geri
Yukarı