Torrent kullanmak virüs bulaştırır mı?

Torrent değil, oradan indireceğin içerik virüs bulaştırabilir. Yani indireceğin dosyaya dikkat etmelisin. Ayrıca kimi Torrent istemcileri Adw oluyor. Ben Torrent istemcisi olarak qBittorrent kullanmanı öneririm. Bunun dışında indirdiğin dosyada da sıkıntı yoksa sorun yok.
Hocam peki dosyanın sıkıntılı olup olmadığını nasıl anlarım?

İndirip taratman lazım. Malwarebytes veya Kaspersky ile. Dosyanın içeriğini gösteren siteler var onlara bak içindeki dosya gerçekten .mp4 ise yükle. Eğer şu tarz bir şeyse yükleme: video.mp4.exe

İndirdiğin kaynakla, dosyayı indirdikten sonra kaliteli bir AntiVirus programı ile taratmakla.

İndirip taratman lazım. Malwarebytes veya Kaspersky ile. Dosyanın içeriğini gösteren siteler var onlara bak içindeki dosya gerçekten .mp4 ise yükle. Eğer şu tarz bir şeyse yükleme: video.mp4.exe
Bu yöntem çok eskide kaldı hocam :D Artık kullanan çok nadir kişi vardır bu yöntemi, güncel işletim sistemlerinde bu tarz şeyleri yiyecek birisi yok çünkü.

İndirdiğin kaynakla, dosyayı indirdikten sonra kaliteli bir AntiVirus programı ile taratmakla.

Bu yöntem çok eskide kaldı hocam :D Artık kullanan çok nadir kişi vardır bu yöntemi, güncel işletim sistemlerinde bu tarz şeyleri yiyecek birisi yok çünkü.
Bir yerde okudum daha az önce bir tane indirdim :D. Bazı siteler mp4 dosyasını vermiş sanırım.

Kaliteli torrent siteleri içerikleri virüs taramasından geçirip öyle paylaşıyor, bazılarında virüs tarama sonuçları da oluyor hatta. Torrent yerine herhangi bir film sitesinden idm kullanarakta indirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı