Torrent mi normal indirme mi daha hızlı?

Torrent niye kullanıyorsun bilgisayarın çöksün virüsler girsin diye mi?
Her Torrent dosyalarında virüs olmuyor... Bazı hatta çoğu programımı torrent aracılığıyla indiriyorum bir kez bile sistem çökmesi/zararlı girmesi yaşamadım.

Torrent de yanlış bilmiyorsam seeder lara bağlı. Bi torrent son hız indirirken diğerini 10kb ile indirebilirsiniz. Orjinal oyun alanlar için böyle bir problem oluşmaz çünkü platformlar hızınızı sonuna kadar kullanmanıza izin veriyor. 200+ Mbps interneti olanlar hariç.

Normal indirme derken tarayıcı üzerinden indirdiğimizi kastediyorsanız Torrent programı daha hızlı. IDM ise bence skoru eşitler. Bildiğim kadarıyla Torrent programının çalışma prensibi de IDM gibi.

Şimdiye kadar çoğu şeyi Torrent kullandım ama virüs girmedi doğru yerden indirirsen sorun olmaz kanki.

Yaptığınız zaten aykırı bir şey ve giren her virüs fark edilmiyor kuzenim bilgisayarımda virüs yok diyordu uyku modunda çalışmaya geçiyor virüs yani hiç bilemessiniz olup olmadğını en iyisi hiç kullnamamak şu an epostasını Rus'lar çaldı 600 TL'lik Steam hesabı elden gitti.

Torrent kullanırken dosyayı seed eden herkesin birleşik bant genişliğinden faydalanıyorsunuz. Normal indirmede ise sadece karşıdaki sunucunun bant genişliği kullanılıyor.

Bu genel olarak torrent'i daha hızlı yapsa da her zaman geçerli değil.

Seeder'ların bant genişliği yavaş ise dosyayı torrent'te de yavaş indirirsin. Ama bant genişliği yüksek bir sunucudan (Apple, Microsoft, Google) dosya indirirken torrent olmasa da yüksek hızlara ulaşabilirsin.

Olay tamamen sana dosyayı yollayan kişi veya kişilerin bant genişliğine bağlı. Torrent her zaman hızlıdır diyemeyiz.

Son düzenleme:
Torrent niye kullanıyorsun bilgisayarın çöksün virüsler girsin diye mi?
Torrent sadece bir dosya paylaşma yazılımıdır. Dosyanın güvenli olup olmaması dosyayı paylaşan kişiye bağlıdır. Torrent dosya paylaşımı korsan yazılımlarda çok fazla kullanıldığı için korsan ile ilişkilendirilir ama durum böyle değildir.

Torrent yerine göre daha hızlı ya da yavaş olabilir. Eğer çok kişi Seed'liyor ise internet hızınızın biraz üstünden indirmenize sebep olabilir. Link olarak indirmelerde genellikle daha yavaş olmasının sebebi sunucu kaynaklı sorunlar ya da ISP'nizin yurt dışı çıkışlarındaki sorunlardan kaynaklanabilir.

Geri
Yukarı