Torrent Yasal mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yasaldır fakat indirdiğin dosyaya bağlı.

Torrent yasal, ancak orada kullanılan -daha doğrusu indirilecek- dosyalar korsan olursa Torrent'i kötüye kullanırsınız. Bu da yasak.

Ancak Türkiye şartlarında herhangi bir cezai işlem uygulanacağını düşünmüyorum açıkçası...
Yurt dışında nasıl?

Türkiye'de yasal ''sayılır''. Kimsenin pek umrunda değil. Almanya'da bırakın kullanmayı bilgisayarınızda yüklü bulunsa bile ceza alıyorsunuz ama. Kimseye acımıyorlar orda. Bizzat şahit oldum.
Oranın ekonomisi zaten iyi, üstüne üstlük bir de torrent kullanmaları acayıp saçma. :)

Yanlış hatırlamıyorsam Hindistan, korsan Torrent ürünleri kullananlara hapis cezasına kadar ceza veriyordu.
VPN falan işe yaramıyor mu? Çok ilginç gerçekten.
Benim ülkemde bu şeyin geçerli olması için şu şartları koyardım.
1. Türkçe dublaj olacak.
2. Ülke de ofisi olacak şirketin.
3. Türkçe destek verilecek.
Eğer bunları yapıyorlarsa tamam biz de uygulansın. Yoksa neden yurt dışında yapılan oyunun korsan kullanıldıgınj takip edelim extra bir bütçe ayıralım? Bu tamamen kerizlik. Çok şey yazardım daha ama ayagımı burktum yarım alçıda şuan çok pis acıyor. :D

Yasal diyen Torrent kullanandır. Yasal değil diyen ise bir oyuna dünya para veren insanlardır. :)
Şu forumda görüyorum oyuna para verenleri çok gülüyorum. :)
Emekmiş ne emeği be adamlar dünyayı sömürsün bizim vatandaşlarda emek desin.

@Melih ALBAYRAK Biri BTK'ya bildirirse öğrenirsiniz.
Yani ne gibi bir suç ben onu anlamadım. Ben yazdığımda bir suç göremiyorum. Eğer torrent üzerinden oyun indirmeyi diyorsanız çoğu bilgisayar kullanıcısı ceza alması gerekir. Ne gibi suç olduğunu neyi kastettiğinizi anlamadığım için mesajı düzenledim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı