Torrent Yasal mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eski bir konuyu hortlatmışsınız yine.
Veremez ve düşünemez yasal değil kanunlar açık.
Türk Ceza Kanunu maddelerinde kaçıncı maddesinde yazdığını söyler misin? Sizin oranın kanunları farklı galiba. Birde öyle bir cümle kurmuş ki kesinlikle haklıymış gibi.
Bu arada torrent yasaldır. Yasal olmayan şey torrent ile korsan içerik indirmektir.

Torrent yasaldır fakat crack'i yasal değil. Torrent sadece crack için değil.

Kullanımı yasal. Başka ülkelerde nasıl bilmem ama burada böyle olması iyi. TR desteği bulunmayan, kurun bu denli olduğu dönemde bir oyuna dünyanın parasını mı vericem :D Çatur çutur kullanıyorum.

Linux dağıtımları Torrent üzerinden yayımlanabiliyor, bunları indirirsen yasal oluyor.

Yasal diyen Torrent kullanandır. Yasal değil diyen ise bir oyuna dünya para veren insanlardır. :)
Şu forumda görüyorum oyuna para verenleri çok gülüyorum. :)
Emekmiş ne emeği be adamlar dünyayı sömürsün bizim vatandaşlarda emek desin.
Değil mi ya :D
Adam milyonlarca satır C++ yazmak için,
Grafik, fizik ve oyun motoru yapmak için,
Doku bulup 3D hale getirmek için,
Ekip bulmak için,
Para bulmak için,
Yayınlamak için,
Duyurmak için...

Bir yerlerini yırtıp buna emek diyorlar.
Değil mi? Emek dediğin garson olup iki yemek içecek götürmek, ekin biçmek, otelde çalışmaktan ibaret zaten. Gerisi yalan iş. İnsanların çalışıp yazılım mühendisi olup bir çok yerde sana destek olması, tasarımcı olup efsane görüntüler yaratması, montaj yeteneği ile bu çok sevilen dizi ve filmleri en iyi hale getirmesi, güçlü kameralar ile televizyonda izlediklerine ayrı hava katması...
Hepsi hikaye, hepsi boş iş.

Dinimizi yanlış anlayanlar var. Kendini bilir, belki beni buradan kovada bilir. Kendi bileceği iş. Dinci kavramı diye bir şey yoktur dindar kavramı vardır. Din konusunda araştırma yapmayıp dininden ayrılan hayatta yaptıklarının başına " 0 x " koymuş olur. Aldığı puanlar isterse sonsuzluğa varsın o sıfır onu bitirir. Dinimiz sadece "Allah birdir' den ibaret" değil, aksine inanıp okursan kitabını (bizim için gönderilen), anlayacaksın ki hata yapıyorsun. Din ve İslam konusunda istediğini sor, cevabı var. Aç bak. En ufak bir çelişki bile bulamazsın. Evrende bir bozukluk bulamazsın. En ufak bir şey bile bulamazsın. Tabii ki "Allah'ı kim yarattı?" derler. Yoktan varoldu. Nasıl ki her şeyin başındaki patlama "kendini yoktan var edebildiyse". Bilim Kur'an'ı ispatlar ve insanın 600 yıllarında bilim ile ilgili bir çok şeyi tahmin edip yazması imkansızdan bile düşüktür. 20 kere bilim ile ilgili ayet tuttu diyelim. Bir insan sadece bir milli piyangoyu üst üste 20 kere tutturabilir mi? Asla dersiniz. Eee? Ya bilim ve Kur'an?

Son düzenleme:
Değil mi ya :D
Adam milyonlarca satır C++ yazmak için,
Grafik, fizik ve oyun motoru yapmak için,
Doku bulup 3D hale getirmek için,
Ekip bulmak için,
Para bulmak için,
Yayınlamak için,
Duyurmak için...

Bir yerlerini yırtıp buna emek diyorlar.
Değil mi? Emek dediğin garson olup iki yemek içecek götürmek, ekin biçmek, otelde çalışmaktan ibaret zaten. Gerisi yalan iş. İnsanların çalışıp yazılım mühendisi olup bir çok yerde sana destek olması, tasarımcı olup efsane görüntüler yaratması, montaj yeteneği ile bu çok sevilen dizi ve filmleri en iyi hale getirmesi, güçlü kameralar ile televizyonda izlediklerine ayrı hava katması...
Hepsi hikaye, hepsi boş iş.
Hocam adama 6 sayfa boyunca anlatmaya çalışmışlar anlasın diye de; öküz her zaman öküzdür, isterse ansiklopedi koy önüne yine de bildiğini savunur. Çünkü dünyadaki tek akıllı kendisi, diğer herkes aptaldır ona göre. Alım gücümüz neden yok diye ağlayıp durur; her şeyin en lüksünü almaya çalışır, piyasadaki en lüks telefon markasına sahiptir ancak ay sonu ekstre ödemesini yetiştirmekle geçinir, kendini geliştirmekten de bir o kadar uzaktır. Bizim milletin çoğunluğunun kafa yapısı böyle işliyor, yapacak bir şey yok ne anlatsak nafile bunun gibi düşünenlere. Bütçesel sorunlardan dolayı birçok stüdyonun kapandığından bile bir haberdir muhtemelen, bir tek AAA kalitesinde oyun üreten şirketlerle yürüyor ya piyasa(!)

Boş yapma. Belli sende vermişsin dünyanın parasını. Ücretsizi varken ben gidip para vermem. Param çok diyorsanız gidin alın banane.
Dünyanın parası ha?
CS GO 25 TL
PUBG 45 TL
R6S 25 TL
GMOD 4 TL
HL2DM 2 TL...
Senin maaşın 50 kuruş mu? Ne senin derdin? Sen yazdığımı okudun mu? Demek ki sen "cevap bulamadın".

Buna dosyanın türü karar verir fakat Türkiye'de herhangi bir cezai işlem olduğunu veya olacağını sanmıyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı