Torrent zararlı mıdır?

derbeder55

Centipat
1.soru: Torrent indirmem gerekiyor. Eksileri nelerdir, bilgisayarı yavaşlatır mı?
2.soru: 1TB HDD 500 GB SSD'm var bazı oyunları HDD'ye bazılarını SSD'ye atıyorum. Oyunu hangisine atacağımın ayrımını nasıl yapmam gerekli?

Online oyunları SSD'ye, offline oyunları HDD'ye kuruyorum ben. Torrent'i bilinçli kullanırsan zararlı olacağını sanmıyorum.

Oyun oynarken indiriyorsanız azda olsa internetinizi yavaşlatabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Torrent bilgisayarını yavaşlatmaz, internet kullandığı için internet bağlantını yavaşlatır. Fakat sana dışardan erişime bir anlamda izin verir. Çünkü torrent sistemi bilgisayar paylaşımı gibi düşünebilirsin. Bende olanı sana kopyalıyor. Bu yüzden zararlı yazılımlar çok kolay yaılabiliyor.

Güvenilir bir yerden torrent indirirsen sorun olmaz tabii. Oyunu kurarken hedef diskini seçerek nereye kurulmasına sen karar verebilirsin. Yükleme ekranında yani. İndirdiğin torrent dosyasını da nereye indireceğine ayarlarda indirilecek yer seçeneği var galiba oradan seçebiliyorsun.

Hangi amaçla kullandığına göre değişir. Misal yasal dosyalar indirmek için kullanırsan sıkıntı yaratmaz.
1578347483736.png

Yaklaşık 10 yıldır torrent kullanıyorum ve bilgisayarıma bir kez bile virüs girmedi. İndireceğin dosyaları güvenilir kaynaklardan edinirsen bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Tabii yine de Malwarebytes gibi bir antivirüs Anti-Malware programı ile arada bir tarama yapmanın zararı olmaz.

Torrent'in ne olduğunu bile bilmiyorum. Millet, hepsi torrent diyor. Biri kısa ve öz bir şekilde anlatabilir mi? Güvenli kişi kimler nasıl anlarız? Nasıl indirilir? Virüs riski var mı? Varsa yüzde kaç torrent oluşturmak nedir? Torrent grup var mı? Torrent nedir aslında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı