Toshiba A300 laptop BIOS güncellemesi

Melih Özönder

Hectopat
Daha fazla  
Laptoba 64 bit olması için Win 7 yükleyeceğim ama BIOS'da UEFI seçeneği yok. Biliyorum UEFI'siz de atılabilir ama laptop şuan zaten yavaşlıktan ölmüş durumda bari işletim sistemini iyi kurayım dedim. BIOS InsydeH20. Daha önce BIOS güncellemediğim için nasıl güncellenir bir fikrim yok. BIOS'u güncellediğim de UEFI seçeneği gelir mi onuda bilmiyorum. Hatta bilgisayarı 64 bit yaparsam hızı ne kadar artar ona da bir fikrim yok. Yani düzgün 64 bit formatla bu bilgisayar ilk hali gibi olmasa da ona yakın bir performans verir mi ? Verirse BIOS konusunda yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel değilse evet, Toshiba
İşlemciyi gözardı etme, Aliexpress'den çok ucuza iyi işlemciler alabilirsin.
Hocam aslında benim amacım bu laptopa para vermek değil. Sadece yazılımsal olarak performansını arttırmak için neler yapabilirim ona bakıyorum. Başka yolları varsa performans arttırmak için derseniz çok sevinirim. BIOS güncellemesi için çok teşekkür ederim bu arada.

Aklındakinden belki daha ucuz olabilir, takipli:Tahmini Teslimat Zamanı

BIOS sıkıntısı olmadığı takdirde, işlemci performansı olarak sendekinden %55 daha iyi bir işlemci ama tercih senin tabii.
Yazılımsal olarak: Gereksiz şeyler kurma, çok ender kullandığın şeyleri internette yapabiliyorsan (Ms OFFICE vb.) onları da kurma, riskli yerlere girmiyor, torrent kullanmıyorsan şansını Windows Defender ile dene diyebilirim.

Aklındakinden belki daha ucuz olabilir, takipli:Tahmini Teslimat Zamanı

BIOS sıkıntısı olmadığı takdirde, işlemci performansı olarak sendekinden %55 daha iyi bir işlemci ama tercih senin tabii.
Yazılımsal olarak: Gereksiz şeyler kurma, çok ender kullandığın şeyleri internette yapabiliyorsan (Ms OFFICE vb.) onları da kurma, riskli yerlere girmiyor, torrent kullanmıyorsan şansını Windows Defender ile dene diyebilirim.
Hocam şimdi çok teşekkürler 10 Dolar beklediğimden az çıktı hakketen alabilirim:D
Ama ben bu işlemciyi alırsam nasıl takıcam ? O tarz işler ne olacak ?

Geri
Yukarı