Toshiba dizüstü bilgisayar klavye çalışmıyor

bekqxl

Centipat
Toshiba dizüstü bilgisayarıma Windows 10 format attım. Formatı attıktan sonra laptopun kendi klavyesini ve harici klavyeyi kullanamıyorum. Aygıt yöneticisine baktığım zaman sarı ünlem ve KOD19 hatasıyla karşılaşıyorum. Sürücüleri kaldırdım ve update ile tekrardan yükledim, herhangi bir sonuçla karşılaşamadım. Bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.

Toshiba dizüstü bilgisayarıma Windows 10 format attım. Formatı attıktan sonra laptopun kendi klavyesini ve harici klavyeyi kullanamıyorum. Aygıt yöneticisine baktığım zaman sarı ünlem ve KOD19 hatasıyla karşılaşıyorum. Sürücüleri kaldırdım ve update ile tekrardan yükledim, herhangi bir sonuçla karşılaşamadım. Bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.
Bilgisayarınızın modeli nedir? Windows 10 imajını nereden edindiniz? Sürücüyü yeniden yükledikten sonra sarı ünlem işareti devam ediyor mu?

Windows 10 imajını windowsun kendi sitesinden edindim. Sürücüyü yeniden yüklememe rağmen sarı ünlem işareti devam ediyor.
Aygıt yöneticisinde ilgili aygıtın özelliklerini açarak durum bölümünde ne yazdığına bakar mısınız? İnternette şöyle bir şey buldum. Belki işinize yarar.
1. Başlat menüsüne regedit yazın ve sonuçlarda "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" üzerine tıklayarak açın.
2. HKEY_LOCAL_MACHINE bölümüne tıklayarak açın.
3. SYSTEM bölümüne tıklayarak açın.
4. CurrentControlSet bölümüne tıklayarak açın.
5. Control bölümüne tıklayarak açın.
6. Class bölümüne tıklayarak açın.
7. {4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} değerini listeden bulun. E325 yoksa E326’yi deneyin.
8. Açılan listeden (Default) ya da (varsayılan) yazan kayıt dosyasına tıklayın. Karşınıza bir pencere açılacaktır. Value data kısmına ekran klavyesini açarak keyboard yazın ve Tamam’a tıklayın.
9. UpperFilters kayıt dosyasına tıklayın, Value data bölümünün içeriğini kbdclass yazacak şekilde boşaltın ve Tamam’a tıklayın.
10. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun giderilmiş olacaktır. Eğer giderilmemiş ise Aygıt yöneticisine girin ve klavyeye çift tıklayın. Açılan pencerede sürücüyü güncelleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı