Toshiba DT01ACA100 HDD bazen yavaş çalışıyor

xaisel

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
toshiba dt01aca100
Anakart
a520m s2h
Sistemi alalı 3 ay oldu. Dün Steam'den hard diskte yüklü olan oyunlara girmeyi denediğimde oyun arka planda çalışıyor fakat ekrana gelmiyordu ama SSD'deki oyunlarda bir sıkıntı yoktu. Bir de sanki hard disk yük altındayken kafa atıyor kafa atma sesi mi emin değilim ama zınk zınk diye ses geliyor. HD Tune'dan yaptığım testler şu şekilde hard diskte bir sıkıntı var mıdır?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28,5 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran 2.PNG
    Ekran 2.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    32,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi alalı 3 ay oldu. Dün Steam'den hard diskte yüklü olan oyunlara girmeyi denediğimde oyun arka planda çalışıyor fakat ekrana gelmiyordu ama SSD'deki oyunlarda bir sıkıntı yoktu. Bir de sanki hard disk yük altındayken kafa atıyor kafa atma sesi mi emin değilim ama zınk zınk diye ses geliyor. HD Tune'dan yaptığım testler şu şekilde hard diskte bir sıkıntı var mıdır?
Bad sector testini Quick Scan kapalı yap. Diğerleri hakkında bir bilgim yok iyi mi bilemeyeceğim.

Bad sector testini quick scan kapalı yap. Diğerleri hakkında bir bilgim yok iyi mi bilemeyeceğim?

Kasam kabloya takılıp yan, bir şekilde düşmüştü bir süre önce hard diske zarar geldiğini düşünüyordum o zaman tekrar yapmıştım testleri quick scan kapalıyken yapmıştım hepsi yeşildi fakat bu gece hard disk çok yavaş, çalışıyordu eve geçince tekrar tarama yapacağım.

Bad sector testini quick scan kapalı yap. Diğerleri hakkında bir bilgim yok iyi mi bilemeyeceğim?

Quick scan kapalı şekilde taradığımda bir sorun yok gibi gözüküyor ama dediğim gibi hard disk yavaş çalışıyor ama 3 buçuk saat falan sürdü taramayı bitirmesi çok uzun değil mi?

Dosya Ekleri

• Ekran 232.PNG
    Ekran 232.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı