Toshiba Firması Yakında İflas Edebilir mi?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Sizce Toshiba firması yakında tamamen iflasa uğrayabilir mi? Şimdi öncelikle ben neden böyle düşünüyorum sorusuna cevap vereyim. Toshiba, bundan birkaç sene önce tüm dünya genelinde dizüstü bilgisayar üretiyordu. Ve ürettikleri çoğu dizüstü modellerinde, (özellikle benim şu anda kullandığım Toshiba Satellite serisi) dizüstü bilgisayarlarda kronik ısınma sorunları ve donanımsal yetersizlik gibi sıkıntıları halihazırda vardı. Toshiba, zamanında oyuncular için "Qosmio" adı verilen bir dizüstü bilgisayar modellerini de piyasaya sürmüştü. Ancak, GTX 750M ekran kartından daha öteye gitmiyordu ve soğutma performansının da hiç iyi olmadığını neredeyse ben dahil herkes söylüyor. Toshiba, iyi dizüstü bilgisayar üretimi için gerekli yatırımı yapmadığı için mi acaba bu firma bu kadar battı? Toshiba firması neden ASUS, MSI gibi kaliteli sınıf oyuncu bilgisayarları üretmiyor? Bu arada Toshiba firmasının destek forumlarında bile aktif kullanıcı sayısı az ve yetkililerde, yeteri kadar ilgilenmiyorlar. Teknik bakımdan da destek kalitesi çok düşük. Ayrıca, Toshiba firmasının resmi teknik servisini bulması da çok zor çünkü az sayıda. Görüşleriniz nelerdir? Bu firma yakında iflasa uğrar mı? Yoksa yakında dediğim gibi temiz bir başlangıç yapıp da, ASUS ve MSI gibi öncü firma olmayı başarabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Toshiba'nın dizüstü bilgisayar alanında öyle çok da bir iddiası yok zaten artık. Geçtiğimiz yıllarda da yanlış hatırlamıyorsam Toshiba'nın büyük bir kısmı, Çinli Hisense firmasına satıldı. Hatta Avrupa isim haklarını da Vestel kiralamıştı bir süreliğine. O da şu an ne durumda bilmiyorum. Ama halen Vestel ile ilişiği de var.

Kısacası, Toshiba batmasa bile artık eskisi gibi bir "marka" olması zor. Tabii bunlar TV bölümü için geçerli.

Son düzenleme:
Toshiba gibi bir firma için laptop veya HDD gibi ürünler devede kulak gibidir bence:) Sanayi ürünleri olarak ne projelerde bulunuyor bu firma. En fazla bilgisayar sektöründen çekilir ama o da batmak sayılmaz tabii:)

Gaming Bilgisayar üretimine sizce yakın gelecekte Toshiba geçer mi?
Piyasası çok canlı neden olmasın. Ama maliyet ve satış değerlendirmesine bağlı bu biraz da. Neredeyse bütün üniversite öğrencileri hem ders hem oyun için arıyor artık bilgisayarlarını.

Piyasası çok canlı neden olmasın. Ama maliyet ve satış değerlendirmesine bağlı bu biraz da. Neredeyse bütün üniversite öğrencileri hem ders hem oyun için arıyor artık bilgisayarlarını.
Eskiden Toshiba oyuncular için "Qosmio" serisi bilgisayarlar üretiyordu.

Fiyatına şaşırdım. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı