Ülke olarak iflas yaşayabiliriz

Dolar yarın 30 da olabilir ki bunu ön görmek zor bir şey değil. Yandaş medyayı takip edersen evet dolar 10 olacak denince gülerler. Gelmiş burada yandaş medyanın hikayelerini anlatıyorsun bana.
Şu iki konuyu bağdaştırmanız ve zırva şekilde mesajlar yazışın hiç komik değil. Ancak bu forumdaki akranınız olan 13-16 yaş aralığını güldürürsünüz.

Vallahi hocam konuşmak için konuşmuşsunuz. İçi boş cümleler yazmışsınız, okumaya değecek bir yorumda bulunmamışsınız.

Ülkenin iflası söz konusu değil. Bahsettiğiniz Youtube yayıncılarının linklerini verirseniz incelerim. Ama genelleme yaparsam Youtube'da ekonomi hakkında ahkam kesenlerin %99u bomboş ve manipülatif kimseler. Buna bazı profesörler de dahil.

Herhangi bir konuda bir iddia duyduğunuzda hangi argümanlarla savunulduğunu çok iyi inceleyin.

Ülkenin iflas etme riski bulunmasa da uzun bir süre refah dönemi göremeyceğimiz açık. Mantalite tamamen değişmeden, popülizmden kurtulmadan ekonomi adına uzun vadede iyi şeyler olmaz.

Bunu farkettim cidden o kadar olay olmasına kötü yönetilmesine rağmen hala iyiyiz ya. Gerçekten bakın mükemmeliz demiyorum bizim kadar kötü yönetilen çok az ülke vardır onlar ne halde? Şükredin falan da demiyorum ama cidden ülkenin temeli sağlam.

Bunu fark ettim cidden o kadar olay olmasına kötü yönetilmesine rağmen hala iyiyiz ya. Gerçekten bakın mükemmeliz demiyorum bizim kadar kötü yönetilen çok az ülke vardır onlar ne halde? Şükredin falan da demiyorum ama cidden ülkenin temeli sağlam.

Atatürk gibi bir adam kurdu bir zahmet sağlam olacak temeller.

Umarım troll konudur :D
Üzgünüm değil.

Ülkemizi bölemeyeceksiniz, Ezanları susturamayacaksınız.
İnşallah.

Bu bizim elimizde. Bizim ülkemize sahip çıkmamız lazım.

Bunu izleyerek neden bu haberi yazdığımı anlayabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu farkettim cidden o kadar olay olmasına kötü yönetilmesine rağmen hala iyiyiz ya. Gerçekten bakın mükemmeliz demiyorum bizim kadar kötü yönetilen çok az ülke vardır onlar ne halde? Şükredin falan da demiyorum ama cidden ülkenin temeli sağlam.
Millet sağlam , gençler sağlam. Temel sağlam. Korumamız lazım. Ileride bu ülkeyi biz gençler yöneteceğiz. Ama korkuyorum ki bizi aşırı ağır ve zorlu bir süreç bekliyor.

Ülkenin iflası söz konusu değil. Bahsettiğiniz Youtube yayıncılarının linklerini verirseniz incelerim. Ama genelleme yaparsam Youtube'da ekonomi hakkında ahkam kesenlerin %99u bomboş ve manipülatif kimseler. Buna bazı profesörler de dahil.

Herhangi bir konuda bir iddia duyduğunuzda hangi argümanlarla savunulduğunu çok iyi inceleyin.

Ülkenin iflas etme riski bulunmasa da uzun bir süre refah dönemi göremeyceğimiz açık. Mantalite tamamen değişmeden, popülizmden kurtulmadan ekonomi adına uzun vadede iyi şeyler olmaz.
Burada verdim yorumunu bekliyorum 👍

Adam merkez bankasindaki rezerv ile ay sonu ödemeler nakit yapılıyor sanıyor :D
Herhalde memurun ay sonu faturalarını ödediği gibi bir düşünce yapısı var.

Ülkeye ve piyasaya güven gelsin, yarın direkt sıcak para ve yatırım gelir yurt dışından. Türkiye öyle kolay kolay moratoryum açıklayacak bir konumda değil.
Bence konu troll.
Taraf tutmuyorum troll de değilim. Duyduğum haberleri burada paylaşmak istedim sizin yorumunuzu istiyorum sadece. Çünkü insan korkuyor.

Son düzenleme:
Çöküşü yaşıyoruz. Son zamanlarda BAE,İsrail gibi zamanında sövüp saydığımız ülkelerle can ciğer kuzu sarması olmaya çalışmamız da bunun kanıtı.

Üzgünüm değil.

İnşallah.

Bu bizim elimizde. Bizim ülkemize sahip çıkmamız lazım.

Bunu izleyerek neden bu haberi yazdığımı anlayabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Millet sağlam , gençler sağlam. Temel sağlam. Korumamız lazım. Ileride bu ülkeyi biz gençler yöneteceğiz. Ama korkuyorum ki bizi aşırı ağır ve zorlu bir süreç bekliyor.

Burada verdim yorumunu bekliyorum 👍

Taraf tutmuyorum troll de değilim. Duyduğum haberleri burada paylaşmak istedim sizin yorumunuzu istiyorum sadece. Çünkü insan korkuyor.

Türkiye'nin CDS'i son 6 ayda 34 düştü. Şu anda düşüş trendi var.

Geri
Yukarı