Toshiba HDD Bad Sector

Roxox

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Kullandığım hdd de bad sectorler oluştu ve HD Tune ile taramayı yaptığımda (resim 1) bu ekranla karşılaştım. Hızlı tarama yapmıştım ve başka forumlarda yavaş tarama yapılması gerektiğini okudum ve şu anda yavaş tarama yapıyorum. Bu işlemden sonra istediğim şey harddiski 3 e bölmek ve 1. Kısım yaklaşık 380GB temiz, 2. kısım tahminen 100 150gb hasarlı alan, ve 3. Kısım temiz şekilnde 3 kısma bölüp 2. Kısmı formatlamayıp yani sistemde gözükmemesini sağlamak istiyorum. Bilgisayarım - yönet - disk yönetimi kısmını daha önce birçok kez kullandım fakat desiğim gibi baştan ortadan ve sondan kesmeler yapıcağım için o kısımdan yapılır mı bilmiyorum. Bu işlemi nasıl yapmalıyım anlatırmısınız lütfen...

Screenshot_20200206-141750.png
Screenshot_20200206-141753.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Kullandığım hdd de bad sectorler oluştu ve HD Tune ile taramayı yaptığımda (resim 1) bu ekranla karşılaştım. Hızlı tarama yapmıştım ve başka forumlarda yavaş tarama yapılması gerektiğini okudum ve şu anda yavaş tarama yapıyorum. Bu işlemden sonra istediğim şey harddiski 3 e bölmek ve 1. Kısım yaklaşık 380GB temiz, 2. kısım tahminen 100 150gb hasarlı alan, ve 3. Kısım temiz şekilnde 3 kısma bölüp 2. Kısmı formatlamayıp yani sistemde gözükmemesini sağlamak istiyorum. Bilgisayarım - yönet - disk yönetimi kısmını daha önce birçok kez kullandım fakat desiğim gibi baştan ortadan ve sondan kesmeler yapıcağım için o kısımdan yapılır mı bilmiyorum. Bu işlemi nasıl yapmalıyım anlatırmısınız lütfen...

Eki Görüntüle 497352Eki Görüntüle 497353
Öncelikle Low Level Format Tool kullanark HDD'yi biçimlendirip tekrar tarama yapın ama taramayı yavaş tarama şeklinde yapın. Eğer yine bad sector varsa HDD Regenerator ile bad sector olan kısımları kapatabilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla disk yönetimden istediğin şekilde bir işlem yapamazsın. Harici programlar var hdd içerisindeki bad sectorleri bulup kullanılamaz hale getiriyorlar ve hdd boyut olarak düşüyor. Programı indirip usbden boot ederek kullanıyorum ben gayet işlevli. deniyebilirsin. Program ismi "HDD REGENERATOR 2011".

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı