Toshiba HDD kullanılır mı?

Senestukel54

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung
Anakart
A320m s2h
Dün bilgisayarcıda SSD taktırdım bana fotoğraftaki HDD'yi kullanmamamı önerdi. Bilgisayarı yavaşlatıcağını söyledi acaba öyle bir sıkıntı olur mu? Sağlığı ve performansı iyi gözüküyor ana programlarımı ve FPS oyunlarını SSD'ye diğer pek FPS önemi olmayan oyunlarımı hard diskte kullansam sıkıntı yaşar mıyım? Önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• 08F9DC4F-D84F-4415-89C3-42BFD257FD2B.jpeg
    08F9DC4F-D84F-4415-89C3-42BFD257FD2B.jpeg
    201,6 KB · Görüntüleme: 60
Dün bilgisayarcıda SSD taktırdım bana fotoğraftaki HDD'yi kullanmamamı önerdi. Bilgisayarı yavaşlatıcağını söyledi acaba öyle bir sıkıntı olur mu? Sağlığı ve performansı iyi gözüküyor ana programlarımı ve FPS oyunlarını SSD'ye diğer pek FPS önemi olmayan oyunlarımı hard diskte kullansam sıkıntı yaşar mıyım? Önerir misiniz?

Sıkıntı yaşamazsın. Sistemi SSD'ye kurman yeterli. Diğer oyunların vs HDD'ye atarsın.

Windows SSD'de olduğu sürece yavaşlatma sorunu olmaz. Oyunları HDD'ye kurarsanız oyun yüklenme/ara sahne geçiş hızı etkilenebilir.

Smart raporunu atarsanız sağlık durumuna bakalım.

Windows SSD'de olduğu sürece yavaşlatma sorunu olmaz. Oyunları HDD'ye kurarsanız oyun yüklenme/ara sahne geçiş hızı etkilenebilir.

Smart raporunu atarsanız sağlık durumuna bakalım
Nasıl atabilirim
Bilgisayarcının bana dediği bu tip harddisklerde %100den aşağıya düşmemesi gerekiyormuş sıkıntı olurmuş

Dün bilgisayarcıda SSD taktırdım bana fotoğraftaki HDD'yi kullanmamamı önerdi. Bilgisayarı yavaşlatıcağını söyledi acaba öyle bir sıkıntı olur mu?

-Evet, hele ki Windows 10 kullanıyorsanız sakın ola sistemi HDD'ye yüklemeyin ancak SSD'nizin de performansı düşük kararı bence siz vermelisiniz.

Sağlığı ve performansı iyi gözüküyor ana programlarımı ve FPS oyunlarını SSD'ye diğer pek FPS önemi olmayan oyunlarımı hard diskte kullansam.

-Oyunlarda FPS düşmesi ya da ınput lag gibi sorunlar yaşamıyorsanız FPS farkı olmaz sadece açılış süreleri değişir.

Bilgisayarcının bana dediği bu tip harddisklerde %100'den aşağıya düşmemesi gerekiyormuş sıkıntı olurmuş.

-Eğer %100'den aşağı düşerse hızlı bir düşme gerçekleşebilir ancak programlar bazen saçmalayabiliyor. Bazen ise (başıma gelmiştir) Chia Coin'de kullanılan ve sağlığı %6 olan bir hard diski 1 yıldan uzun süre kullanabilirsiniz. (hala çalışıyor).

Geri
Yukarı