Toshiba HDD'den sürekli ses geliyor

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. Benim hdd den arada sesler geliyor ve bazen donup donup kalıyor sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Hdd yi yeni almıştım bu arada 2-3 ay oluyor markası toshiba.

HD Tune programıyla bad sector taraması yapın.

HD Tune Pro 5.50 kur ve Health kısmından bir EG al.

HD Tune programını çok önce kurmuştum ve şuan süresi bitmiş program açılmıyor. Ben bu HDD i garantiye vermek istiyorum fakat bir bilgisayarcıdan sipariş ettirmiştim nereden alındığını bilmiyorum. Garantisi olup olmadığını nereden anlayabilirim?

2-3 ay olduysa elbette garantisi vardır. Zaten HDD denilen cihazlarda parça değişimi olmaz, HDD bozulmuşsa çöpe gider, önemli olan içerisindeki verilerdir.
Emin olmak için mutlaka HD Tune ile hem Bad Sector hemde Healt testine tabi tutman gerekiyor.
Deneme sürümü bitmiş yazılımı korsan yollardan nasıl kullanacağını elbet anlatmayacağız burada :) En basitinden farklı bir sisteme tak, hem farklı sistemde test etmiş olursun hem de HD Tune çalıştırmış olursun.

Markanın müşteri hizmetlerini arayın veya internet sitesinden size en yakın servisini öğrenin. Ürünün faturası ile servisin yolunu tutun, veya kargo yolunu kullanın.
1-2 hafta içerisinde yenisini vermeleri gerekir. Tabi ürünü test etmeden böyle bir şeye kalkışmayacaksınız.

2-3 ay olduysa elbette garantisi vardır. Zaten HDD denilen cihazlarda parça değişimi olmaz, HDD bozulmuşsa çöpe gider, önemli olan içerisindeki verilerdir.
Emin olmak için mutlaka HD Tune ile hem Bad Sector hemde Healt testine tabi tutman gerekiyor.
Deneme sürümü bitmiş yazılımı korsan yollardan nasıl kullanacağını elbet anlatmayacağız burada :) En basitinden farklı bir sisteme tak, hem farklı sistemde test etmiş olursun hem de HD Tune çalıştırmış olursun.

Markanın müşteri hizmetlerini arayın veya internet sitesinden size en yakın servisini öğrenin. Ürünün faturası ile servisin yolunu tutun, veya kargo yolunu kullanın.
1-2 hafta içerisinde yenisini vermeleri gerekir. Tabi ürünü test etmeden böyle bir şeye kalkışmayacaksınız.

Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

HDD nin healt kısmı;
volA84.png

Sıkıntı yok, ses konusuna gelecek olursak HDD için silikon tarzı bantlar vardır.
HDD ile kafesi arasındaki titreşimi yok eder, daha sessiz çalışmasını sağlar.
Yinede HDD sesini kafanıza takarsanız her halükarda duyarsınız, rahat olun, sonuçta içeride hareketli parçalar var.
Ben ses istemiyorum diyorsanız da paraya kıyıp SSD alacaksınız :)

Sıkıntı yok, ses konusuna gelecek olursak HDD için silikon tarzı bantlar vardır.
HDD ile kafesi arasındaki titreşimi yok eder, daha sessiz çalışmasını sağlar.
Yinede HDD sesini kafanıza takarsanız her halükarda duyarsınız, rahat olun, sonuçta içeride hareketli parçalar var.
Ben ses istemiyorum diyorsanız da paraya kıyıp SSD alacaksınız :)

Ses benim için pek sıkıntı değil fakat yeni yeni sorunlar meydana çıkıyor. Mesela ses çıkamaya başladığı an pc donup kalıyor sonra mavi ekran hatası verip restart atıyor kendi kendine ve HDD yi görmüyor pc. Power den kapatıp HDD nin kablolarını söküp takıyorum 5-10 dk bekliyorum anca kendine geliyor. 5-10 dk beklemeden açmaya kalktığımda ise windows yazısına kadar zar zor açılıyor. Arada bir hdd yi görmemezlik yapıyor yani.

Bak işte burada bir sıkıntı var, hiç farklı bir sistemde denediniz mi? Deneyin ve öyle gönderin.
Çünkü servise gönderdiğinizde onlar da test aşamasından geçirecek, sıkıntı varsa yenisini verecekler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı