Çözüldü Toshiba MK4009GAL Diski Masaüstü Bilgisayarda Kullanmak Mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eray Eker

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Tekirdağ/Kırklareli/Edirne
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
Elimde 40 GB Toshiba MK4009GAL disk var. Ufak bir netbook içinden sökmüştüm. Masaüstü bilgisayarda kullanmak için bir aparatı var mıdır? Yada usb yada taşınabilir hdd gibi kullanılabilir mi?
Daha önce görmediğim bir çeşit bilgi verirseniz mutlu olurum. Resim temsili elimde 40 GB var.
MK2431GAH-1.jpg

@BilgisayarKurdu @samet67671

Araştırdığım kadarıyla LIF Connector olarak geçiyor o bağlantı şekli. Şöyle bir ürün buldum. Bu 24-pin LIF'i SATA'ya çeviriyor. Size 40-pin | SATA dönüştürücü gerek. Birkaç siteden daha baktım, aradığınız şey kesin olarak LIF Connector. 15 dakikalık bir araştırmayla karşıma çıkan en nokta atışı ürün budur. 40-pin'den SSD formundaki SATA'ya dönüştürüyor. Elinizdeki harddiski mutlaka kullanmak istiyorsanız böyle bir riske girebilirsiniz. En azından 40 liraya mal olur ama belki işinizi görür. Şimdilik elimden gelen bu. :)

Araştırdığım kadarıyla LIF Connector olarak geçiyor o bağlantı şekli. Şöyle bir ürün buldum. Bu 24-pin LIF'i SATA'ya çeviriyor. Size 40-pin | SATA dönüştürücü gerek. Birkaç siteden daha baktım, aradığınız şey kesin olarak LIF Connector. 15 dakikalık bir araştırmayla karşıma çıkan en nokta atışı ürün budur. 40-pin'den SSD formundaki SATA'ya dönüştürüyor. Elinizdeki harddiski mutlaka kullanmak istiyorsanız böyle bir riske girebilirsiniz. En azından 40 liraya mal olur ama belki işinizi görür. Şimdilik elimden gelen bu. :)

Çok teşekkür ederim. 40 GB küçük bir alan hacmi de bayağı az belki taşınabilir harddisk gibi kullanırım diye düşünmüştüm.Aparatı Türkiye' de bulmaya çalışacağım.

@
Yusuf Ensar Ertan ürünü Türkiye'de bulamadım acaba aliexpress' ten ürünün linkini bulabilir misiniz?
Bu ürünü buldum ancak daha uygun fiyatlısı varsa iyi olur.
tmp_8582-Screenshot_2017-01-09-00-16-431353954708.png

Paylaştığınız görselde ZIF yazıyor, ben kesin olarak LIF demişim. Konu açılması üzerinden neredeyse 1 sene geçmiş, o yüzden pek hatırlamıyorum açıkçası. ZIF to SATA sizin işinize yarıyorsa, bu linkteki ürün sanırım aralarında en ucuzu:
40 GB için bu kadar uğraştığınıza değmez, veri hızı da ayrı bir konu. 32'lik USB bellek alsanız daha verimli olur.

Aslında bu HDD'den 3 adet var, 80 ve 160 GB'lık. 40 GB olanın içerisindekilere ulaşmam gerekli. Teşekkürler. Konu kapatılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı