Toshiba MQ01ABF050 HDD temassızlık oluyor

Xticker1

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Toshiba MQ01ABF050
Anakart
Inspiron 3542
Elimde bir taşınabilir HDD var. Bilgisayarın farklı USB giriş yerlerine taktım ama temassızlığı var. İçini açmak istedim. Açtım ve baktım. Ama gram bir şey anlamadığım için buraya danışmak istedim. HDD kutusunun üstünde USB2.0 ve 2.5" SATA external case yazıyor. Kutunun içindeki diskin üstünde disk bilgileri yazıyor. Toshiba disk Drive MQ01ABF050 gibi yazılar var. Ekte fotoğrafları var.

1639126611195.png

1639126814928.png

İçinde oyun yüklü oyunu benim bilgisayarın kendi HDD'sinin alanı karşılamadığı için harici HDD'e yükledim. Oynarken de temassızlık oluyor ve oyundan atıyor bunu nasıl düzeltebilirim? Bir bilgisayarcıya para vermek istemiyorum.

Temassızlığın kutunun içinden olması zayıf bir ihtimal gibi geldi bana. Hep aynı USB'ye mi takıyorsunuz? USB'de de temassızlık olabilir. Diğer portlarda deneyin.

Kusura bakmayın gözümden kaçmış. Peki nereyi oynatınca kesiliyor bağlantı? HDD'deki portu oynatınca mı? Bilgisayardaki kısmı oynatınca mı?

Kusura bakmayın gözümden kaçmış. Peki nereyi oynatınca kesiliyor bağlantı? HDD'deki portu oynatınca mı? Bilgisayardaki kısmı oynatınca mı?
Oynatmadan kesildiği oluyor.
Bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı