Toshiba OCZ RC500 almayın

282742

Hectopat
Makaleler
2
Sistem alırken bunu tercih etmiştik. Üzücü yanı aldıktan birkaç hafta sonra öğrendim sorunlu olduğunu. Öncelikle gündelik kullanımda bile şu an 37 derece çalışıyor. 40 dereceye oyuna girdiğim zaman ulaşabiliyor. Konumundan dolayı mı böyle bilmiyorum fakat çok ısınıyor. Daha kötü olan kısım Toshiba, Kioxia oldu. Aynı SSD'ye etiket basıp yeni ürün olarak sunmuşlar. Kioxia Exceria NVMe M.2 SSD ile Toshiba OCZ RC500 aynı SSD arkadaşlar. Aynısının laciverti hesabı işte. Karşılaştırmanız için fotoğraf bırakacağım.
10396858712114.jpg

51wPq-2B0zL._SR600,315_PIWhiteStrip,BottomLeft,0,35_SCLZZZZZZZ_FMpng_BG255,255,255.png
umarım aynı şey TR200'e etiket basıp yapılmamıştır.

Aynı SSD var ben de. Isınma sorunu yaşamıyorum ama okuma/yazma hızında bariz düşüklük var. Render alacağım zamanlar gelince 860 Evo veya 970 Evo ile güncelleyeceğim. Şu an sağlık %97 olarak gözüküyor. En son konu açtığımda 98'e düştü diye açmıştım.

Sistem alırken bunu tercih etmiştik. Üzücü yanı aldıktan birkaç hafta sonra öğrendim sorunlu olduğunu. Öncelikle gündelik kullanımda bile şu an 37 derece çalışıyor. 40 dereceye oyuna girdiğim zaman ulaşabiliyor. Konumundan dolayı mı böyle bilmiyorum fakat çok ısınıyor. Daha kötü olan kısım Toshiba, Kioxia oldu. Aynı SSD'ye etiket basıp yeni ürün olarak sunmuşlar. Kioxia Exceria NVMe M.2 SSD ile Toshiba OCZ RC500 aynı SSD arkadaşlar. Aynısının laciverti hesabı işte. Karşılaştırmanız için fotoğraf bırakacağım.
umarım aynı şey TR200'e etiket basıp yapılmamıştır.
Neden alınmasın?sorun nedir? 40 derece yükte ısınması anormal degilki ne gibi test yapıtınızda sorunlu olduğunu anladınız?

Neden alınmasın?sorun nedir? 40 derece yükte ısınması anormal degilki ne gibi test yapıtınızda sorunlu olduğunu anladınız?
Dediğim şey şu. Hızların da düşüklük var. Sunduğu hızı alamadım. Üstelik RC500 veya Exceria NVME M.2 SSD kullanıyorsanız dediğim iki SSD'den birine geçmek istiyorsanız geçmeyin çünkü aynı SSD'ye sahipsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı