Toshiba OCZ RC500 CrystalDiskMark sonuçları

Ben SSD'yi çıkarıp ucunu silgi ile silince düzelmişti ama benimki anormal düşüktü, olması gerekenden 12 kat daha azdı.

İhtimali düşük görsem de yine de belki sizde işe yarar.
Alternatif olsun.

Sağlığın o kadar düşmesi garip geldi hocam. Hiç format attınız mı? Bir kaç kez formattan sonra sağlığın düştüğüne ve buna bağlı olarak yazma/okuma hızlarının düştüğünü görmüştüm.
Hiç ellemedim. Aldığımda Windows ve sürücüler yüklü geldi. Ben BIOS dahil hiçbir şey güncellemedim.

O zaman bir bilgim yok hocam kusura bakmayın. Elimde 6 yıllık SSD var hala ilk gün aldığım hali gibi çalışıyor. Sizde böyle olması ilginç geldi.
Diğer mesajımda attığım linklerdeki insanlar da benimle aynı sorunu yaşıyor. SSD sorunlu sanırım. Firmware güncelleyip deneyeceğim, bakalım.

Hocam ürünü garantiye gönderme şansınız var mı? Para iadesi veya ürün değişimi yapabilirler.
Değiştirseler bile farklı olacağını sanmıyorum, yüksek ihtimal SSD kronik sorunlu.
Para iadesi yapsalar da ben aldığımda dolar 6,40 civarıydı, şuan ise 8'e yakın. İade ettikleri parayla James Donkey'den başka bir şey alamam.
Ayrıca bilgisayar parçalarını sök/tak bilgim olmadığından kırarım diye korkuyorum.
2 sene garantisi var, duruma göre bakacağım.

M.2 SSD takması çıkarması en kolay parçalardan hocam. İade alırsanız kaliteli bir SATA SSD alabilirsiniz. 6 ay olmadan gönderin bence. 6 aydan sonra para iadesi olmuyor diye biliyorum.

Konu ile ilgisi yok hocam ama bende de bu Toshiba OCZ RC500 250GB var Windows 10 kuramıyorum buna USB ile hazırladığım format USB'si normal SSD format atıyorum ama aynı USB ile M.2 format atınca PC onarılması gerekiyorda kalıyor yani Windows 10 kurulumu bittikten sonra PC 10 sn içinde kapanacak diyor PC kapanıp açılınca recover ekranında kalıyor normal SSD çıkıyorıyorum anakarttan PC yeniden başlatınca direk BIOS ekrana gidriyor bu sefer fark ettim format atarkene 250 GB biçimlendirdim yeniden oluşturunca SSD'de kurtarma bölümü diye bir disk açılıyor M.2 böyle bir disk oluşturmuyor.

Geri
Yukarı