Toshiba OCZ TR200 sağlık düşmesi

Merhabalar yaklaşık 1.5 ay önce bir sistem topladım. SSD olarak Toshiba OCZ TR200 modelini tercih etmiştim çünkü 480GB gibi bir hafızaya göre fiyatı gayet iyi fiyat sunuyordu. Yaklaşık olarak 495 saat çalıştırdım SSD'yi ve sağlığı şimdiden %1 düşmüş halde. Eski sistemimde Kingston vardı onun sağlığı %98 idi fakat çok uzun süreler kullanmıştım. Ayrıca kutu üstünde gösterilen hız değerlerini pek alamıyorum. Sizce bir sıkıntısı olabilir mi?
Eki Görüntüle 488417
Eki Görüntüle 488418
seninkisi yine iyi benim 2 ayda sağlığı%80 e düştü...Değişimde yapılmıyor sanırım çünkü inse hesapdan hazır sistem olarak satın almıştım ...

Seninkisi yine iyi benim 2 ayda sağlığı %80'e düştü...Değişim de yapılmıyor sanırım çünkü incehesapdan hazır sistem olarak satın almıştım...
Değişim veya iade için 6 aylık yasal hakkınız var ayıplı ürünler için, ürün arızalanırsa garanti süresi boyunca servis size bunu sağlamak zorunda. Değişimi veya iadeyi kabul etmezlerse tüketici hakem heyeti ile iadeyi sağlayabilirsin.
Ben de aynı SSD'yi kullanıyorum ve 2 aylık ürün %99 sağlık gösteriyor. Umarım hızlı düşüş yaşamam. Almadan önce pek araştırmamıştım.

Son düzenleme:
Değişim veya iade için 6 aylık yasal hakkınız var ayıplı ürünler için, ürün arızalanırsa garanti süresi boyunca servis size bunu sağlamak zorunda. Değişimi veya iadeyi kabul etmezlerse tüketici hakem heyeti ile iadeyi sağlayabilirsin.
Ben de aynı SSD'yi kullanıyorum ve 2 aylık ürün %99 sağlık gösteriyor. Umarım hızlı düşüş yaşamam. Almadan önce pek araştırmamıştım.
Bende alırken sırf indirimde diye almıştım. İyi ki almışım. Bende sıkıntı çıkmadı. Yaklaşık 1500 saat kullandım sağlık %98'de. Sadece eskiden Kingston SSD vardı ve onun çok kullanılmış olsa bile sağlığı %100'dü sanırsam bende şüpheye girip konu açmıştım :D. Bende okuma ve yazma hızları stabil açıkcası. Seninde hızlı okuma ve yazma hızı kaybedeceğini zannetmiyorum.
Evet bugün SSD'min sağlığı %97 oldu :D. Niye bu kadar hızlı düşüyor acaba. İlginç gerçekten.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı