TOSHIBA OCZ TR200 vs Samsung 860 EVO

Samsung bu işin patronudur. Tercihin Samsung olmalı.
Hangisini neden almalıyım?
Üç yıl sonra bile, takır takır ilk aldığın günün performansında çalıştığını görünce, iyi ki Samsung almışım diyeceksin. SSD'lerde, DRAM dediğimiz önbellek bulunur ve bu SSD fiyatına göre kalite sınıfına göre sınıflanmıştır. Örneğin 10 veya 20 GB'lık bir dosya kopyalama veya transfer işlemi yaptığınızda, 2-3 saniye ve 500 ila 1000 MB/saniye falan yazar. Bu yazan rakamlar anlık olarak 150 veya 200 hatta 100 MB/saniyelere kadar düşer. Toshıba TR200'de dandik bir VRAM kullanılmış demiyorum ama, Samsung 860 EVO'nun VRAM kalitesi daha güçlü ve kaliteli.

Son düzenleme:
@Unavailableuser OCZ 240GB kullanıyorum ve kronik sağlık sorunu var. 1 kere Hepsiburada, 1 kere elden servise teslim ettim.

Ürün 0 ile değişti ve yeni olan SSD'de hala sağlık sorunu devam ediyor.
5 ayda sağlık bu kadar azalmamalı.
Arada kendi kendine SATA 3 portunda olarak görüyor.
50GB boş yer olmasına rağmen okuma yazma hızı kağıt üzerinde yer alan ile alaksı yok, 100-150MB daha düşük çıkıyor.
Adam gibi kontrolcü ve 256MB bile olsa DDR3 bellek koysalardı bunları yaşatmadan F/P ürünü olarak satılırdı.

Kısacası SSD alırsanız Samsung dışında marka almayın.

asdsadasd.PNG
sadsadasdasdasdasdsad.PNG

Toshiba OCZ kronik sorunlu falan değil yanlış bilgi vermeyin. 8 yıldır Toshiba SSD kullanıyorum hala aynı performansı veriyor. Samsung balon olmuş gidiyor bu forumda.
Kronik sorun dediğim TR200 serisi için kronik sorunlu. Aç araştır. Sen 8 sene önce aldığın SSD ile şimdiki Toshiba SSD aynı mı sanıyorsun.

Geri
Yukarı