Toshiba P50-B-116 macOS Catalina ile uyumlu mu?

yika38

Gigapat
Makaleler
11
Yer
Kayseri
Toshiba Satellite P50-B-116 model sistem kullanıyorum. Özellikleri şu şekilde:
  • RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz
  • İşlemci: Intel Core i7-4710HQ
  • GPU: Intel HD Graphics 4600
  • GPU 2: AMD Radeon R9 M265X 2 GB
  • SSD: Samsung 860 EVO 500 GB
  • HDD: Toshiba MQ01ABD100M 1 TB
  • Wi-Fi Kartı: Intel Dual Band Wireless-AC3160
  • Ethernet: Realtek RTL8168/8111
  • Ses Kartı: Markasının Realtek olduğunu biliyorum ama modelini bilmiyorum, donanım kimliği şu şekilde: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0284&SUBSYS_1179F943
Bir maceraya atılıp macOS Catalina kurmak istiyorum. Bu sistemin macOS uyumluluğu hakkında az çok bir şeyler tahmin ediyorum ama bazı uyumsuz donanımlarımın olması ve birkaç sorum olduğu için sizlere danışmak istedim:
  1. Bu sisteme hangi macOS sürümü kurulur? Ben Catalina kurmayı düşünüyorum ama uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Herhalde en son sürüm Catalina.
  2. AMD Radeon R9 M265X GPU kronik sorunlu. Bu GPU'nun sorun çıkarmaması için gerek kurulum sırasında gerek normal kullanım esnasında bir şekilde devre dışı bırakmam gerek. Yani sadece Intel HD Graphics'i kullanmam gerek. Ne yapmam gerek?
  3. Intel Wi-Fi kartlarının macOS ile uyumsuz olduğunu okumuştum. Yalnız modem uzakta olduğundan Wi-Fi kullanmak zorundayım. Bu Wi-Fi kartı için yapılmış bir sürücü var mı? Varsa nereden edinebilirim? Yoksa tek çare Wi-Fi kartını değiştirmek mi?
  4. Başka uyumsuz donanımım var mı?
  5. Dual Boot nasıl yapabilirim?
Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)
@claus @KemalALKIN

Catalina veya Mojave kurabilirsiniz. Muhtemelen dahili grafik kartını kullanacak. Wifi için USB olarak Asus Nano N10 gibi modellere yönelin. Dual boot yapabilirsiniz. Rehberler bölümümüzde var içeriklerimiz. Bol şans.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı