Toshiba Qosmio x870 14n alınır mı?

crackpot

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Dizgi
Merhabalar,
Toshiba Qosmio x870 14n bir laptop alacağım, oyuncu bilgisayarı olarak kullanmak için fakat model biraz eski. Özellikleri aşağıdaki gibi. Sizce günümüzün oyunlarında sorun çıkarır mı bu bilgisayar 2000 TL vereceğim ve en az iki sene kullanmak istiyorum. İdare eder mi sizce?

• – i7-3630QM işlemci ile Intel® Turbo Hızlandırma Teknolojisi 2.0 / Saat hızı : 2.40 / 3.40 Turbo GHz
  • – 16 GB (4 GB + 2 GB + 8 GB + 2 GB) | Maksimum genişleme : 32 GB | Teknoloji : DDR3L RAM (1,600 MHz)
  • –NVIDIA ® GeForce ® GTX 670M / Bellek kapasitesi: 3.072 MB (GDDR5) VRAM
  • –2 TB HDD (1 TB + 1 TB / 8 GB SSD) Hybrid sürücü

Qosmio X870-14N - Toshiba

Selam ve saygılar.

Sağolun, teşekkür ederim. Oradaki bilgisayarları inceledim fakat fiyatları oldukça yüksek benim için.
Bu dizüstü bilgisayar için bir iki yorum daha alabilirsem çok iyi olacak benim için.

Aşağıdaki linki incelersen GTX 670M, 2012 yapımı AAA seviyesindeki oyunları 1920x1080 çözünürlükte Ultra ayarda oynatamıyor, şu anki kaliteli oyunları da Ultra ayarda açamazsın o çözünürlükte ama orta ayarda açabilir sanırım. Ayrıca GTX 670M'in DirectX11 desteği var. Şu anda oyun yok ama 2 seneye kadar DirectX12 isteyen oyunlar çıkarsa o notebook'ta oyunları oynayamazsın.

NVIDIA GeForce GTX 670M

Bu bilgisayarın anakartının ne olduğunu internette bulamadım. Siz biliyor musunuz?
Acaba ileride ihtiyaç duyarsak işlemcisini ve anakartını değiştirme-güncelleme imkanımız olabilir mi?

@Commodore 64 gönderdiğin sitedeki oyun değerlerine baktım, high ayarlarda neredeyse tüm oyunları oynatabilecek kapasitede görünüyor. Bu benim için yeterli.

Bu modellerin aşırı ısınma problemi olduğunu okudum. HDD değişimi ve fan temizleme sonrası çözülebilecek bir sorun gibi duruyor.

Yalnız High değerler 1366x768'deki sonuçları ama sen 1920x1080'de oynayacaksın. 1920x1080'de High ayarda Ultra'ya göre tahminen 10 FPS daha yüksek değer alır gibi düşün. 1366x768'de de açarsın pencere modunda ama o zaman pek keyifli olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı