Toshiba Qosmio X870-15F Laptopa GTX 765M Takma

bende bu konuyu araştırıyorum hocam şu anda kullandıgım qosmio x870 v11 mideli var uzerinde gtx 670m var ben bunu 680m 765m 780m yada daha farklı ve uüksek bir model ile degiştirebilirmiyim

tyorumların ve yardımların için şimdiden teşekkürler

Ben TDP değeri düşük ve fiyat olarak da uygun olduğu için GTX 765M almıştım. Ama daha güncel GTX 965M'de takılabilir. 970M'in TDP değeri biraz daha yüksek ama 670M ile birbirine yakın. Yani o da takılabilir. 670M'in TDP değerini geçmeyecek şekilde 9XX serisine kadar kartlar takılabilir. Gidip de 980M takmayın yani :) 10XX serisi notebook ekran kartları IPS ekran gibi özellikler isteyebiliyor. Alıp kendim denemeden olur ya da olmaz diyemem.

Neyse, paran varsa GTX 970M veya GTX 965M alabilirsin eBay'den. Söküp takması çok kolay. RAM gibi takıp çıkıyor zaten MXM slotlu ekran kartları. Ama taktıktan sonra Nvidia sürücüsünün inf dosyasında düzenleme yapıp, sonra Windows sürücü imzalamayı devre dışı bırakıp driver kurmak gerek. Onun haricinde kurulum yapılmıyor. Çünkü Toshiba'nın böyle bir ekran kartı yok. Biz inf dosyasında değişiklik yapıp, sanki Toshiba'nın böyle bir kartı varmış gibi sistemi kandırıyoruz.

Ben TDP değeri düşük ve fiyat olarak da uygun olduğu için GTX 765M almıştım. Ama daha güncel GTX 965M'de takılabilir. 970M'in TDP değeri biraz daha yüksek ama 670M ile birbirine yakın. Yani o da takılabilir. 670M'in TDP değerini geçmeyecek şekilde 9XX serisine kadar kartlar takılabilir. Gidip de 980M takmayın yani :) 10XX serisi notebook ekran kartları IPS ekran gibi özellikler isteyebiliyor. Alıp kendim denemeden olur ya da olmaz diyemem.

Neyse, paran varsa GTX 970M veya GTX 965M alabilirsin eBay'den. Söküp takması çok kolay. RAM gibi takıp çıkıyor zaten MXM slotlu ekran kartları. Ama taktıktan sonra Nvidia sürücüsünün inf dosyasında düzenleme yapıp, sonra Windows sürücü imzalamayı devre dışı bırakıp driver kurmak gerek. Onun haricinde kurulum yapılmıyor. Çünkü Toshiba'nın böyle bir ekran kartı yok. Biz inf dosyasında değişiklik yapıp, sanki Toshiba'nın böyle bir kartı varmış gibi sistemi kandırıyoruz.
su anda gtx 970m 6 gb modelini arastırıyorum almalımıyım 1300 tl civarı bir fiyatı var ebay da ve bunu alıursam kullanabilirmiyim hatta takarken tanıtır iken sizden yardım alabilirmiyim,cevaplarsanız sevinirim

Şu anki Qosmio iyi durumda mı ? Yani yeni ekran kartı aldığınıza değer mi ? Makine zaten kötü durumdaysa ekran kartına para vermektense yeni bilgisayar almak daha mantıklı. Eğer bilgisayar iyi durumdaysa, ve GTX 970M alacak paranız da varsa tereddüt etmeden alabilirsiniz. eBay'den alışveriş yapmak biraz sıkıntılı. Malum, paypal yasaklandı ülkemizde. Eğer olur da bir şekilde alabilirsen, eline ulaştığında yardımcı olmaya çalışırım. Ürün alırken, daha önce satın alan olmuş mu veya yorumlar nasıl onlara da bakın. Ayrıca özelliklerde TDP değeri yazıyor mu ona da bakın. Çünkü 75W üzerini çok aşarsa bilgisayar için sıkıntı olur. Kimse elinde alev topu taşımak istemez :)

Bu ilandaki güzel gibi duruyor Alienware Nvidia GeForce GTX 970M 6G Graphics GPU Card N16E-GT DELL CLEVO HP | eBay yazılımsal destek de veriyorlarmış. inf dosyası düzenleme, vBIOS flashlama falan.

Arkasında x-bracet olsun istersen bu ilana bakabilirsin. x-bracet olmadan kartı vidalayamazsın Nvidia GeForce GTX 970M Graphics GPU Card N16E-GT-A1 6Gb For DELL MSI Clevo MXM | eBay

Şu anki Qosmio iyi durumda mı ? Yani yeni ekran kartı aldığınıza değer mi ? Makine zaten kötü durumdaysa ekran kartına para vermektense yeni bilgisayar almak daha mantıklı. Eğer bilgisayar iyi durumdaysa, ve GTX 970M alacak paranız da varsa tereddüt etmeden alabilirsiniz. eBay'den alışveriş yapmak biraz sıkıntılı. Malum, paypal yasaklandı ülkemizde. Eğer olur da bir şekilde alabilirsen, eline ulaştığında yardımcı olmaya çalışırım. Ürün alırken, daha önce satın alan olmuş mu veya yorumlar nasıl onlara da bakın. Ayrıca özelliklerde TDP değeri yazıyor mu ona da bakın. Çünkü 75W üzerini çok aşarsa bilgisayar için sıkıntı olur. Kimse elinde alev topu taşımak istemez :)

Bu ilandaki güzel gibi duruyor Alienware Nvidia GeForce GTX 970M 6G Graphics GPU Card N16E-GT DELL CLEVO HP | eBay yazılımsal destek de veriyorlarmış. inf dosyası düzenleme, vBIOS flashlama falan.

Arkasında x-bracet olsun istersen bu ilana bakabilirsin. x-bracet olmadan kartı vidalayamazsın Nvidia GeForce GTX 970M Graphics GPU Card N16E-GT-A1 6Gb For DELL MSI Clevo MXM | eBay[/Qlaptop gayet iyi durumda ama satmaya kalksam pek bısey etmez ve bu ve 1300 tl gibi bir para ile yeni nesil bir laptop performansı almakda mumkun o nedenle ekran kartı almayı düşünüyorum zaten

s.a Ogün bey bende aynı dertten muzdaripim fakat benim olay daha farklı. benim toshipa qosmio x870-11t laptop un nvidia gtx670m ekran kartı yandı onun için vbios veya bios backup gibi birşey alamadım. ebay dan kart siparişi yapıcam ve yüksek bir model model almayı düşünüyorum bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. saygılar

Bu mevzuyu anlatan bir videonuz vs varmi acaba

Konu güncel arkadaşlar. Yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum.

@Recep Baltaş
Konu güncel, yardımcı olabilirsen sevinirim. Yeni aldığım kart GTX 765M Dell/Alienware marka. vBIOS flashlamak için bu markaya ait ROM dosyası ile mi halledeceğim yoksa eski Toshiba kartımın ROM dosyasını mı editlemem gerekiyor ? 4 yıl önceki hazırladığınız videoda ya da forumda bununla ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

GTX 765M sorunsuz geldi. Geldi gelmesine ama benim yarım günümü yedi :( Söküp takma işi zor değildi ama gel gelelim driver işine...

vBIOS 'u yükleyemedim :( İşin garibi , güvenli modda driver i kaldırdıktan sonra kartı değiştirip öyle açtığımda , driver yüklenmedi ama garip bir şekilde vBIOS 'un seri numarası değişti. Acaba PC, donanım değişikliğini anlayıp kendi kendine mi vBIOS'u editledi diye düşünmedim değil.

Çünkü vBIOS 'a baktığımda , eskisie göre sadece model numarası değişmiş. Yani üretici numarası vs. hiç değişmemiş. Sanki kartı Toshiba üretmiş de bu PC'ye takmış gibi duruyor :D Ama gel gelelim zurnanın zırt dediği yere...

vBIOS güncellemesini kabul etmiyor sistem. E bu vBIOS değerlerinde gerçekte bir kart yok i yani Toshiba nın böyle bir donanımı yok. Bu sebeple de driver kurulmuyor.

Ben de el mecbur NVDIA'nın driver kurulum klasöründeki bi INF dosyasını editleyip kendi vBIOS'uma göre ekran kartı ekledim. (DELL için olanı editleyip TOSHIBA 'ya çevirdim)

Sürücü imzasını devre dışı bırakınca bu editlenmiş driver i kurdum. Ekran kartı takır takır çalışıyor :)

İşin özeti şu. vBIOS olayında patladım. Toshiba kendine ait olmayan kartı kendi üretmiş gibi gösterdiğinden driver de yüklenmedi. NVIDIA kurulum dosyasını editleyip manuel olarak Toshiba üretimli bir GTX 765M kart ekledim ve öyle kurulum yaptı.
Bunu anlatan resimli yada video tarzı bi paylaşımınız varmi acaba

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı