Toshiba Satallite L850-1RH SSD Terfisi için Öneri

Daha fazla  
Merhabalar.
Elimde Toshiba satallite L850-1RH Notebook var.
DVD ROM'u bozuk DVD ROM'u cıkartıp yerine harddisk, harddisk yerine de SSD takmak istiyorum.
PC performansı ve harddiske kurdugum ya da SSD'ye kurduğum oyun performansı arasında nasıl bir fark olur?

Ayrıyetten bu işlemi yapmam için Toshiba satallite L850-1RH uyumlu Harddisk/ssd Enclosure (DVD ROM'u harddiske cevirmek için Sata aparatı) ve fiyat performans acısından iyi bir SSD önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınız slim kasaya sahip olduğu için almanız gereken Caddy aparatı 9.5 mm olacak.

9.5mm Hdd Caddy Notebook 4716p Dvd To Ssd Kutu Sata Laptop Cd Dıs - n11.com

Harddiske kurduğunuz oyun geç yüklenirken SSD'ye kurduğunuz oyun daha hızlı yüklenecektir. Bu sadece geçiş ve loading süreleri için geçerlidir. SSD terfisinin FPS'ye katkısı yok. Depolama diskinin yavaşlığından kaynaklı anlık donmaları SSD çözecektir.

Fiyat performans olarak ADATA SU700 120 GB veya bütçe yeterliyse Samsung 850 EVO 250 GB alabilirsiniz.

Adata 120GB SU700 3D NAND 2.5 Sata 3.0 Ssd Disk ASU700SS-120GT-C

Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

Cihazınız slim kasaya sahip olduğu için almanız gereken Caddy aparatı 9.5 mm olacak.

9.5mm Hdd Caddy Notebook 4716p Dvd To Ssd Kutu Sata Laptop Cd Dıs - n11.com

Harddiske kurduğunuz oyun geç yüklenirken SSD'ye kurduğunuz oyun daha hızlı yüklenecektir. Bu sadece geçiş ve loading süreleri için geçerlidir. SSD terfisinin FPS'ye katkısı yok. Depolama diskinin yavaşlığından kaynaklı anlık donmaları SSD çözecektir.

Fiyat performans olarak ADATA SU700 120 GB veya bütçe yeterliyse Samsung 850 EVO 250 GB alabilirsiniz.

Adata 120GB SU700 3D NAND 2.5 Sata 3.0 Ssd Disk ASU700SS-120GT-C

Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

Teşekkür ederim, Caddy 9.5mm e hem ssd hemde harddisk bağlayabiliyorum değil mi? Ben harddisk bağlamak istiyorum bir problem olur mu? Ssdyi yi su anki harddisk bölümüne takıcam.

Ve fps artışı için nasıl bir yol izleyebilirim donanımsal olarak bu pc de?

Donanımsal olarak SSD yükseltmesi sadece loading sürelerine etki edecektir. Grafik işlemci gücü yetersizliğinden dolayı RAM'i 12 veya 16 GB yapsanız bile FPS'de bir artış olmayacaktır. Şuan başka donanım yükseltmesi yapamazsınız. İş ağırlıklı uygulamalar kullanıyorsanız RAM yükseltmesi performansı arttıracaktır. Bu oyunlar için geçerli değildir.

Donanımsal olarak SSD yükseltmesi sadece loading sürelerine etki edecektir. Grafik işlemci gücü yetersizliğinden dolayı RAM'i 12 veya 16 GB yapsanız bile FPS'de bir artış olmayacaktır. Şuan başka donanım yükseltmesi yapamazsınız. İş ağırlıklı uygulamalar kullanıyorsanız RAM yükseltmesi performansı arttıracaktır. Bu oyunlar için geçerli değildir.

Cevabınız için teşekkür ederim, gerçekten çok yardımcı oldunuz.
İyi günler, esen kalın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı